arqana obrienElitní dražba ročků společnosti Arqana, která se letos kvůli koronaviru přesunula na pozdější termín a proběhne ve dnech 24. až 26. září, dnes zveřejnila svůj Katalog. Obsahuje 492 ročků vesměs té nejmodřejší krve, jakou evropský, ale nejen evropský chov nabízí.

 
Jak uvedla Arqana v tiskové zprávě, mezi nabízenými ročky v Katalogu je celkem 22 sourozenců a polosourozenců Gr.1 vítězů, o sourozencích "obyčejných" blacktype vítězů ani nemluvě. Pokud se na katalog podíváme českýma očima, zaujmou především dva. Tím prvním je lot 254, klisna z prvního ročníku vítěze Prix Jacques le Marois (Gr.1) Al Wukair (Dream Ahead) z Gr.3 vítězky Sub Rose (Galileo), matky nejbohatšího rovinového koně české historie a předloňského koně roku Subway Dancera (Shamardal).

Druhým je lot 270, pod kterým je uvedena ve Francii narozená a dosud nepojmenovaná klisna z prvního ročníku vítěze francouzského derby či Champion Stakes Almanzora (Wootton Bassett). Její matka Tropical Mark (Mark of Esteem) dosud dala 3 blacktype vítěze včetně vítěze St. Leger Italiano (Gr.3) Trip To Rhodose (Rail Link), taktéž ověnčeného titulem Koně roku.

Jejich cena pravděpodobně vyroste hodně vysoko, ale katalog nabízí ještě mnohem výraznější esa. Takovým je například lot 199, hřebec po Galileo (Sadler's Wells) z listed vítězky Prudenzia (Dansili), matky vítězky Irish Oaks (Gr.1) Chiquity (Montjeu) a především úspěšné světoběžnice Magic Wand (Galileo), která je pravou sestrou nabízeného hřebce. A nebo lot 251, klisna po Dubawi (Dubai Millennium)  ze Starlet's Sister (Galileo), polosestra dvou Gr.1 - v Breeders' Cup Filly & Mare Turf úspěšné Sistercharlie (Myboycharlie) a loňského vítěze francouzského derby Sottsasse (Siyouni).

Celkem katalog nabítzí potomky 98 různých plemeníků, mezi nimiž jsou vedle většiny evropských hvězd zastoupeni potomci amerických šampiónů American Pharoah (Pioneerof the Nile) a bohužel již nežijícího nejbohatšího plnokrevníka americké historie Arrogate (Unbridled's Song). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking