arqana leto 2019 tDnes začala v Deauville dvoudenní Vente d'Eté, letní mixed dražba, obsahující koně jak pro rovinový, tak i překážkový provoz, jejíž nedílnou součástí je i breeze-up část nabízející v katalogu 44 dvouletků. Ti se potenciálním zájemcům předvedli včera na cvalech na dráze Deauville-La Torques, kde je bedlivě sledovaly i oči českých zájemců.


Ti nakonec úvodní den získali 6 dvouletků. O většinu se postaral bloodstock agent Christian Richner, z jehož sedmi zakoupených koní byli 4 dvouletci pro české stáje. Richner se také postaral o nejdražší český nákup úvodního dne, kterým byl za 15.000 € vydražený lot 41 (vedle rodokmenu najdete na odkazu i předváděcí cval koně), v USA narozený syn vítěze Kentucky Derby (Gr.1) hřebce Orb (Malibu Moon), první potomek dvojnásobné vítězky v USA a  polosestry listed vítězky Angliana (Giant's Causeway) klisny Lonestar Angel (Cowboy Cal).
Za 6.000 € vydražil Richner lot 25, v Anglii narozeného hřebce po raném Dragon Pulse (Kyllachy) z dvojnásobné vítězky a listed umístěné Dream Day (Spectrum), matky 2 vítězů.
O tisíc euro lacinější byl lot 4, irská odchovankyně z prvního ročníku vítěze Temple Stakes (Gr.2) Hot Streak (Iffraaj). Klisna je dcerou dvojnásobné vítězky na ostrovech klisny Stagecoach Jade (Peintre Celebre), z jejíž 6 potomků dostihového věku si nejlépe vedl pětinásobný vítěz v Řecku Perfect Stage (Medicean).   
Za 4.000 € Richner ještě vydražil lot 43, hřebce po vítězi francouzského derby a úspěšném plemeníkovi Lawmanovi (Invincible Spirit) z nezvítězivší Luna Rosa (Marju), matky jednoho vítěze.

arqana leto 2019
Christian Richner společně se Zdeno Koplíkem a Jiřím Odcházelem při breeze-upech dvouletků. Foto Zuzanna Lupa, Arqana

Dvouletku s překážkovým potenciálem si na dražbě vybral Jaroslav Myška, který za 5.000 € vydražil lot 183 klisnu Giftcard, dceru rovinového listed vítěze ale nyní v překážkovém chovu využívaného Diamond Boy (Mansonnien) a trojnásobné vítězky na překážkách Rakane Rouge (Arakan).
  
Pozadu nezůstal ani Tomáš Janda, který za 3.000 € vydražil lot 49, ve Francii narozenou a k tamním majitelským prémiím kvalifikovanou Rue Jouvenet, dceru německého Gr.2 vítěze Sommerabend (Shamardal) a v Německu vítězné Pantelleria (Monsun), matky dvou vítězů. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking