Silver SeamAč Vám zpravodajství z druhého dne letní dražby v Deauville přineseme jako tradičně po skončení dražebního dne, s touto novinkou jsme čekat nechtěli. Za 29.000 € byl na dražbě zakoupen tříletý bělouš SILVER SEAM, syn plemeníka Dark Angel (Acclamation) a klisny Sub Rose (Galileo), která se do historie českého turfu zapsala nesmazatelným písmem zásluhou svého syna Subway Dancera (Shamardal), loňského Koně roku, Gr.3 vítěze a třetího z Champion Stakes (Gr.1).


Stejně jako hrdina z Ascotu (byť nyní bychom díky Nagano Goldovi za toto sousloví už měli začít přidávat číslovky) i Silver Seam (lot 373) bude připravován Zdeno Koplíkem, běhat však bude za stáj MS Racing rodiny Jalových.

Dosud Jean-Cloude Rougetem připravovaný Silver Seam letos vyběhl třikrát. Po druhém místě v dostihu na 2300 metrů v Tarbes o 15.000 €, poté neuspěl v Tarbes na distanci 2300 metrů a své francouzské působení zakončil 18. června na dráze Dax, kde finišoval třetí v maiden na 2100 metrů o 16.000 €. Za poslední start získal rating 34,5 kg.

Dodejme, že Subway Dancer k nám přišel jako nestartovavší tříletek z podzimní dražby, na níž byl zakoupen za 3.000 €. (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking