arqana leto 2019 2Druhým a závěrečným dnem dnes v Deauville pokračovala Vente d'Eté, letní mixed dražby společnosti Arqana. I dnes mohli být pořadatelé spokojeni, protože ačkoliv průměrná cena za celou dražbu meziročně lehce klesla z 26.964 € na 26.169 €, podíl prodaných koní vzrostl na novodobý rekord - 78,22%. Celkem bylo během dvou dnů prodáno 298 z 381 nabízených koní a celkové tržby dosáhly též rekordní hodnoty 7,798.500 € plus dalších 43.500 € z privátních prodejů. Meziročně si polepšil i medián z 12 na 15,5 tisíce eur.


Už odpoledne jsme Vás informovali o velmi zajímavém nákupu pro stáj MS Racing -  tříletém polobratru loňského Koně roku Subway Dancera (Shamardal), ale dnešní nákupy se neomezily jen na novou posilu tréninkové centrály Zdeno Koplíka.

Opět nakupoval Jaroslav Myška, který ke včerejšímu dvouletkovi z breeze-up části dnes přikoupil dva již dostihově prověřené valachy. Tím dražším byl za 7.000 € zakoupený lot 428 pětiletý Emagoul (Blue Bresil) plemene AQPS, který jako dvouletý a tříletý běhal roviny, na nichž ze 4 startů získal jedno umístění a následující dvě sezóny věnoval překážkám. Na těch si již vedl lépe - z 8 startů na menších francouzských drahách vytěžil 5 umístění, za které získal 9.020 € a překážkový rating 54 kg. 
Za 2.000 € Myška ještě získal tříletého Zerana (Denon) (lot 363), který loni vyběhl jen jednou, ale letos už má v nohou 7 rovinových startů včetně 3 umístění za celkem 4.200 €. Do ČR přichází s ratingem 27 kg. 

Nakupoval i Christian Richner, který mj. získal i šestnáctiletou Sadler's Wellsovu dceru excelentního rodokmenu, ale do ČR z jeho nákupů směřuje jen tříletý dosud nestartovavší valach Arzu (lot 351). Při pohledu na jeho rodokmen i absenci dostihové kariéry si nelze nevzpomenout na Subway Dancera - i Arzu je synem Shamardala (Giant's Causeway) a jeho matka, listed umístěná Shada, je, stejně jako Subway Dancerova matka dcerou Galilea a také pochází z velmi dobré rodiny. (miv)

Související články:
Vstoupí dvakrát do stejné řeky? K trenéru Koplkovi míří polobratr Subway Dancera, bude běhat za MS Racing
Chris Richner, Tomáš Janda i Jaroslav Myška nakupovali v Deauville. Z úvodního dne míří do ČR šest dvouletků    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking