richner chris newVedle nákupů, o kterých jsme Vás již informovali, nakupoval dnes na mixed dražbě v Deauville i v Česku sídlící bloodstock agent švýcarského původu Christian Richner, který vydražil celkem 20 koní. Jak nás informoval, sedm z nich najde nový domov v českých stájích.


Nejdražším z nich byl za 8.500 € zakoupený dvouletý Plateau (Australia) (lot 90) z lotu Andre Fabreho. V Irsku narozený hřebec dosud v majetku Derricka Smithe, Michaela Tabora a Susan Magnier, tedy společenství kolem Coolmoru, ještě nevyběhl, jeho matka Sparrow (Oasis Dream) však dala letošního vítěze Chester Vase (Gr.3) a čtvrtého ze Saint Leger Sira Dragoneta (Camelot).

Dostihový debut čeká ještě též dvouletou hnědku Arizona Hope (Amadeus Wolf) (lot 62), získanou za 3.500 €, která je druhým potomkem dvojnásobné vítězky Alize Chope (Soave)

Další dva zakoupení dvouletci absolvovali jeden start. Za 4.000 € zakoupený dvouletý Silentbuttdeadly (Lethal Force) (lot 52) je třetím potomkem dvakrát umístěné Gay Mirage (Highest Honor), polosestry druhého z Queen's Vase (Gr.3) Ameriga (Daylami). Na konci října startoval v maiden v Lyonu, kde doběhl se ztrátou poslední. Stejně si při své dostihové premiéře v Le Mans vedl i za 2.500 € vydražený Galnots (Orpen) (lot 10), syn vítězky ve dvou letech Cat's Pearl (Enrique), matky 5 vítězů.  

Nejzkušenějším dvouletkem z Richnerových nákupů je za 4.500 € vydražený bělouš Go Canada (Alhebayeb) (lot 26). Druhý potomek nestartovavší Zain Joy (Survivalist), polosestry Gr.3 vítězky a Gr.1 umístěné Summertime Legacy (Darshaan). Toho trenér A. Giorgi moc nešetřil a hřebec, debutující v polovině června, absolvoval do konce října 10 startů, v nichž získal 6 umístění a vydělal 9.100 €.

Vedle pěti dvouletků koupil Richner pro českou stáj za 2.500 € i jednoho tříletého valacha jménem Hua Hin (Dandy Man) (lot 11). Irský odchovanec začal svou kariéru v Anglii, kde svůj debut loni v srpnu proměnil ve vítězství. To je dosud jeho jediné vítězství, na které nenavázal ani po přesunu do Francie letos v létě. Na francouzských drahách absolvoval 4 starty (z toho 3x v prodejkách) a získal jedno čtvrté a jedno páté místo. Jeho aktuální francouzský rating je 26 kg.

Aktualizace:
Jak nás později informoval Christian Richner, putuje do Čech i za 5.000 € zakoupená dvouletá Moonlight Serenade (Sri Putra) (lot 103), dcera listed vítězky Rada Angel (Le Vie Dei Colori). Klisna absolvovala ve Francii jediný start v maiden v Amiens, ve kterém skončila poslední. (miv)

Související článek:
Čtyřletý Folburg de Palma, druhý v Gr.3 dostihu pro AQPS koně, zakoupen za 190.000 € pro českou stáj
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking