lot 243Druhý den třídenní Vente d' Automne, podzimní mixed dražby společnosti Arqana v Deauville, přišla na řadu část stores - nabízející dvouleté nestartovavší koně překážkových rodokmenů, vedle kterých byli též k prodeji ročci taktéž především s překážkovými dispozicemi. Taktovky českých nákupů se dnes naplnilo chopil Christian Richner, který pro české majitele získal 5 koní (z toho 4 ročky), kteří dohromady stáli rovných 100 tisíc eur. Nakupoval i Tomáš Janda, který získal jednu dvouletou klisnu a jednoho ročka.

 
Hodně zajímavý rodokmen má nejdražší z dnešních Richnerových nákupů dvouletý valach SWEET MIX (Al Namix) (lot 243), vydražený za 34.000 €. Matkou nové české akvizice je nestartovavší Sweet Chestnut (Turgeon), která je pravou sestrou překážkového Gd1 vítěze Turgota a klisny Dent Sucrée, trojnásobné vítězky na překážkách a především matky výborného Marmitona. Zakoupený dvouletek je jeho blízkým příbuzným a to nejen proto, že matky obou koní jsou pravé sestry, ale Marmiton je synem plemeníka Martaline, který je, stejně jako Sweet Mixův otec Al Namix, synem legendárního Linamixe (Mendez).

Možná ještě zajímavější je za 24.000 € zakoupený roční ryzák RED CLIFF (Tiger Groom) (lot 319), který je pravým bratrem dvojnásobného Gd2 vítěze v Itálii a šampióna českých proutěnkářů sezóny 2017 Arkalona. Graded vítězství v překážkovém provozu získal i další bratr nové akvizice Azura du Kalon (Tiger Groom), slibně se letos navíc uvedl i polobratr First of All (No Risk At All), kterého Richner koupil pro Dr. Charváta na této dražbě před dvěma lety za 35.000 €.

Sourozence - vítěze překážkového "blacktype" dostihu má i za 17.000 € zakoupený roček FORNELLI (Kapgarde) (lot 397), jehož polosestra Ivresse du Berlais (Poliglote) zvítězila v listed Prix Christian de l'Hermite - Grand Steeplechase des 4 ans a polobratr Morosini (Martaline) se umístil v Gd3 proutěnkách.

Za 13.000 € vydražený roční GREAT JELOIS (Great Pretender) (lot 291) je prvním potomkem nestartovavší Sainte Marie de Re (Saint des Saints), bába Erdijiya (Kahyasi) dala mj. šestinásobného překážkového vítěze Saint Renan se ziskem 125 tisíc eur.

Také roční za 12.000 € pořízený SUNSET (Waldpark) (lot 293) je synem nestartovavší matky. Šestnáctiletá Sancoin (Gulch) ale už má za dráze 8 startovavších potomků a mezi nimi 4 vítěze včetně Schwarzwalda (Sageburg), který vyhrál 5 překážkových dostihů.

Zajímavé nákupy uskutečnil i Tomáš Janda. Dvouletá hnědka SOLOGNOTE (No Risk At All) (lot 264), za níž Janda zaplatil 16.000 €, je polosestrou Montbazona (Alberto Giacometti), druhého z Gd2 bumperu, který později získal třetí místo v Gd3 proutěnkách.

Z pohledu našeho turfu je ještě zajímavější roční dosud nepojmenovaný bělouš (lot 453), kterého Janda vydražil za 6.000 €. Hřebec je synem jednoho z nejúspěšnějších francouzských plemeníků Kendargenta (Kendor), matka Rampoldina (Montjeu) neběhala, ale v chovu již dala 5 vítězů včetně premianta letošního St. Legeru Ramssia (Whipper) Františka Hrubého. (miv)

Související články:
Čtyřletý Folburg de Palma, druhý v Gr.3 dostihu pro AQPS koně, zakoupen za 190.000 € pro českou stáj
Christian Richner koupil 20 koní, 7 z nich posílí český turf včetně polobratra Sira Dragoneta 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking