I z druhého závěrečného dne letní mixed dražby v Deauville putuje několik koní do českého turfu, o všechny se tentokrát postaral bloodstock agent Christian Richner. Ten dnes vydražil celkem 5 koní a ač ne všichni byli zakoupeni pro české majitele, všichni z Deauville cestují do České republiky, kde budou trénováni.


Nejdražším z dnešních Richnerových nákupů byl za 23.000 euro získaný lot 383, pětiletý zástupce plemene AQPS valach Century Star (Tiger Groom). Ten dosud startoval převážně v rovinových dostizích pro neplnokrevné koně na distancích od 2400 metrů, na kterých získal z 5 startů 1 vítězství a 4 umístění.  

Skvělým rodokmenem, který však zatím neměl mnoho příležitostí potvrdit, se může pyšnit za 6.500 euro vydražený lot 323, tříletý valach Modewarre (Fastnet Rock), syn dvojnásobné vítězky Moon Flower (Sadler's Wells), polosestry vítěze Breeders' Cup Mile (Gr.1) Last Tycoon či Gr.2 vítěze Astronef z excelentní rodiny. Modewarre, jehož polobratr Fantastic Love (Peintre Celebre) vyhrál Gr.2 Queen Elizabeth Stakes, zatím absolvoval dva starty bez umístění.

Za 6.000 euro vydražil Richner lot 278, tříletého bělouše Thur (Makfi). Do francouzského derby dříve hlášený hřebec vyběhl dvakrát, únorový debut v Chantilly proměnil ve vítězství, v březnu finišoval poslední sedmý, ještě však na dotované pozici, v Class 1 Prix Saunhac.

Stejnou cenu měl i lot 320, tříletý valach Seminary (Zamindar), jednou vítězný a jednou umístěný ve 4 startech. Naposledy francouzským handicapem 32 ohodnocený Seminary vyběhl loni 3x, letos absolvoval jediný start v dubnu v Nantes, ve kterém se neumístil.

Za 3.500 euro zskal Chris lot 264, tříletého dosud nestartovavšího valacha Montaure (Le Havre), syna vítězky Prix Corrida (Gr.3) Camporese (Sadler's Wells), matky dvou blacktype vítězek Alice Belle (Street Cry) a Camprock (Myboycharlie).

Nejdražším koněm druhého dne, ale vlastně celé dražby, která zaznamenala druhé nejlepší statistiky v historii, byla za 280.000 euro prodaná desetiletá chovná klisna Sailor Moon (Tiger Hill). Klisna, kterou získala Meridian International a která byla nabízena březí po vítězi Lockinge Stakes (Gr.1) Olympic Glory, již dala dva listed vítěze - klisnu Stone Roses (Rip Van Winkle) a hřebce Straight Right (Siyouni). (miv)

Související článek:
Richner vydražil v Deauville dvouletka za 60.000 €   
 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking