V pátek 1. září proběhne v Iffezheimu - Baden-Badenu další ročník nejvýznamnější německé dražby ročků, pořadané společností BBAG. Ta bývá pravidelným cílem celé řady českých majitelů a i letošní katalog jim nabízí celou řadu zajímavých ročků.


K těm nejzajímavějším bude bezpochyby patřit lot 196, tmavá hnědka Night Fairy (Areion), která je pravou sestrou vítězky Jarní ceny klisen a dvojnásobné šampiónky Najinské, která též našla cestu do českého turfu a stáje DAR z dražby BBAG (ovšem říjnové), na které jí v roce 2012 za 13.000 € vydražil Rostislav Kopecký. Najinska je navíc pravou sestrou vítězky Bayerisches Fliegerpreis (L) a druhé z Premio Omenoni (Gr.3) Namery (Areion), která se na dražbě představí poprvé i v roli matky - její první potomek tmavý hnědák Namos (Medicean) bude nabídnut jako lot 58. Kromě Najinské reprezentuje stejnou krev v našem turfu i tříletý Night King, kterého před dvěma lety koupila stáj Meridian za 22.000 €, ale který dosud nevyběhl.

Z pohledu českého turfu je mimořádně zajímavý i lot 181 - tmavý hnědák Departing (Maxios), jehož matka Deinum (Sholokhov) již dala 3 vítěze včetně v EJC Million (L) úspěšného Dashing Home (Dashing Blade). V katalogu ani letos nechybí potomek (lot 265) vítězky Jarní ceny klisen z roku 1997 Brangäne (Anita's Prince), z níž vyrostla velmi úspěšná matka. Letos bude v Badenu nabídnuta její dosud nepojmenovaná dcera po Amico Fritz (Faslieyev).

Celkem katalog čítá 269 ročků, z otců je nejpočetněji zastoupen Maxios (Monsun) s 25 potomky, dále s prvními ročky debutující vítěz Deutsches Derby Sea The Moon (Sea The Stars) se 17 potomky a prověřený Soldier Hollow (In The Wings), který má v katalogu 16 ročních potomků. Dobře zastoupen je i otec vítězky Slovenského derby Zoriany Jukebox Jury (Montjeu) - zájemci o jeho potomky budou moci vybírat z 11 ročků. (miv)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking