arqana bigHodně vysoko dnes vystoupaly ceny na Breeze-Up dražbě společnosti Arqana v Saint-Cloud a pozadu nezůstal ani bloodstock agent Christian Richner, který zde pro české majitele vydražil tři dvouletky. Ani jejich ceny nebyly nijak nízké - za trojici dvouletků Richner zaplatil 141 tisíc euro a nejdražší z trojice vydražených stál rovných 60 tisíc.


Prvním Richnerovým nákupem by za 55.000 euro získaný lot 45 - ve Francii narozený hřebec po Elusive City (Elusive Quality), první potomek nestartovavší Balle de Match (Peintre Celebre), polosestry Gr.1 vítězky Bright Sky. Hřebec, jehož cvalovou akci si můžete prohlédnout zde, sice byl vydražen pro českého majitele, zůstane ale v tréninku ve Francii. 

Do ČR naopak odcestuje lot 49 - za 26.000 euro vydražená klisna amerického chovu, dcera plemeníka Medaglia d'oro (El Prado), mj. otce famózní Rachel Alexandry, a Gr.1 umístěné Beyond Our Reach (Danehill Dancer). Cval klisny, která posílí stáj Joly Ing. Jiřího Odcházela, si můžete prohlédnout zde.

Nejdražším z trojice Richnerových nákupů byl za 60.000 euro vydražený lot 94 - v Irsku narozený syn vítěze Prix du Jockey Club Lawmana (Invincible Spirit), první potomek klisny Lamarsa (Chichicastenango), pravé sestry Gr.3 vítězky Chinandega. Ten zatím zůstane ve francouzském tréninku, na dostihovou kariéru by se ale měl přesunout do ČR. Jeho cval uvidíte zde.

Do českého tréninku by  měl podle zákupisních zpráv přijít i lot 4 - přímo na dražbě neprodaný syn Myboycharlie a listed vítězky Rubber (Namid), zakoupený italským majitelem. Jeho cval je zde.   

Na dnešní dražbě bylo prodáno několik koní příbuzných těm, které známe z našich drah. Nejzajímavějším z nich byl lot 25 - polobratr Trip To Rhodose, který byl vydražen za 80.000 euro. Dražba dnes přinesla i nový rekord - za úctyhodných 750.000 euro zde agentura Mandore International Agency vydražila lot 112 - syna plemeníka Invincible Spirit a nestartovavší Morning Sun (Law Society), matky Gr.3 umístěného Beaulieu. Zde si můžete prohlédnout jeho akci. Nový rekordman (předchozí rekord držel potomek Sea The Stars prodaný loni za 520.000 euro) přinesl obrovský profit bývalému majiteli, Brendanu Hollandovi, který jej jako pinhooker zakoupil v říjnu na dražbě ročků v Deauville za 55 tisíc euro. Celkové tržba vystoupaly oproti loňsku o 11% na 6,750.000 euro, průměrná cena stoupla o 15% na 76.705 euro. 

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking