Lexington graceFrancouzský Haras de Beaufay, patřící Jiřímu Trávníčkovi, se může těšit na další zajímavé oživení svého stáda. V pátek na November Breeding Stock Sale společnosti Goffs v irském Kildare pro něj za 70.000 € Tomáš Janda vydražil šestiletou hnědku LEXINGTON GRACE. Dcera vítěze Flying Childers Stakes (Gr.2) Sira Prancealota (Nayef) rozšíří Trávníčkovu kolekci klisen s blacktype výkonností, neboť má na svém kontě třetí místo v listed dostihu v americké Santa Anitě.


Jako lot 1120 nabízená klisna běhala nejprve v Evropě, kde získala 4 vítězství v menších dostizích a poté v USA, kde vyhrála dva prodejní dostihy. Zkoušela ale štěstí i v blacktype dostizích, kde se jí podařilo obsadit třetí místo v listed China Doll Stakes a čtvrté v Jimmy Durante Stakes (Gr.3) na závodišti Del Mar.

Její matka Bronze Baby (Silver Charm) dala 6 vítězů, bába Gold Pattern (Slew O'Gold) , čtyřnásobná vítězka, je matkou dvou listed vítězek a bábou dalších tří blacktype koní. Lexington Grace je březí po světovém šampiónu, vítězi Eclipse Stakes (Gr.1) či Juddmonte International (Gr.1) Ghaiyyath (Dubawi), který letos ve své první sezóně v chovu připouštěl na Kildangan Stud za 30.000 €. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net