Goffs6České mateřské stádo posiluje. Jeho nejnovějším přírůstkem je klisna NEUQUEN, kterou Tomáš Janda vydražil na November Breeding Stock Sale společnosti Goffs jako za 6.000 €. Dvanáctiletá ryzka rozšíří nepočetnou řadu matek v našem chovu, které získaly status blacktype koně. 

 
Dcera úspěšného Rock of Gibraltara (Danehill), nabízená jako lot 1476, vyhrála ve Francii ve dvou a třech letech dva dostihy a třikrát se umístila, mj. i v listed Prix de la Cochere v Chantilly, kde doběhla třetí. Od roku 2013 působí v chovu a každému ze čtveřice startovavších potomků se podařilo zvítězit. Její syn Soccer Master (Iffraaj) vyhrál v Hongkongu tři dostihy a vydělal téměř 150 tisíc liber, v Německu běhající Nylon Speed (Campanologist), úspěšný na rovinách i na překážkách, má na svém kontě ještě o dva triumfy víc.

Klisna byla prodávána březí po letos v chovu debutujícím King of Change (Farhh), vítězi Queen Elizabeth II Stakes (Gr.1), který finišoval druhý za Magna Grecia (invincible Spirit) v 2000 Guineas (Gr.1). Nyní stojí v irském Derrinstown Stud, kde letos připouštěl za 7.000 €. I dalšího partnera klisna najde v Irsku. "Zatím tam zůstane na připuštění, ale pak by měla přijet do České republiky," uvedl pro naše stránky Tomáš Janda.    
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net