Lot 288 TBK1I druhý den elitní Tattersalls October Yearling Sale Book 1 pokračoval mimořádný nákupní apetit stáje Godolphin šejka Mohammeda, která z šesti nejdražších ročků získala pět včetně dvojice hřebců, jejichž cena překročila hranici 2 miliónů gns. Preamiantem dne se stal hřebec po Frankelovi (Galileo) z nestartovavší Fleche d'Or (Dubai Destination), matky evropského šampióna tříletých a vítěze Epsom Derby (Gr.1) či Eclipse Stakes (Gr.1) Golden Horna (Cape Cross), za kterého Godolphin zaplatil 3,1 miliónu gns.

 
Velmi spokojený byl po dražbě svého odchovance (lot 288) McCalmont, kterému se velmi vyplatila zajímavá nákupní strategie. "Jeho matku Fleche d'Or jsme koupili v tiotmo ringu (za 62.000 gns) když Golden Horn byl ještě hříbě. Rád kupuji chovné klisny od předních chovatelů jako je Anthony Oppenheimer, protože jejich matky navštěvují špičkové plemeníky a potomci odcházejí k předním trenérům. Zní to jednoduše, ale v reálu je těžké aby se podařil prodej, jako byl tento."

Za 2,3 miliónu gns posílí Godolphin také Kingmanův (Invincible Spirit) (lot 326) hnědák z jednou vítězné Grace And Favour (Montjeu), pravé sestry pětinásobného Gr.1 víěze, mj. úspěšného v Irish Derby (Gr.1) Fame and Glory

Lot 326 TBK1
Kingmanova cena roste a potvrzují to i data z letošních dražeb. Včera za 2,3 vydražený syn je jeho zatím nejdražším potomkem. Foto Tattersalls

Pozadu nezůstal ani MV Magnier z Coolmoru, kterému se za 1,3 miliónu gns podařilo získat hnědáka (lot 208) po francouzském Siyouni (Pivotal) z Gr.3 vítězky Cabaret (Galileo), který je polobratrem letošního vítěze 2000 Guineas (Gr.1) Magna Grecia (Invincible Spirit).

Hranici jednoho miliónu gns překonal i lot 357, Godolphinem za 1,1 miliónu gns získaný syn Galilea (Sadler's Wells) a z prvního místa v 1000 Guineas na druhé přesunuté Jacqueline Quest (Rock of Gibraltar), která s Galileem již přivedla na svět vítěze Breeders' Cup Juvenile Turf (Gr.1) Line of Duty.

Přes čtveřici ročků za sedmimístnou částku byly ekonomické ukazatele druhého dne podstatně horší než v loňském roce. Za 132 (84%) prodaných ročků ze 157 nabídnutých bylo utrženo 31,958.000 gns, zatímco loni tržby atakovaly hranici 41 miliónů. Průměrná cena klesla o 24% na 242.106 gns a medián o 21% na 150 tisíc gns. Kvůli včerejším výsledkům klesly i celkové statistiky za úvodní dva dny, průměrná cena ztratila meziročně 14%. (miv)

Související článek:
Po dechberoucí bitvě Godolphinu s Coolmrem viděli Tattersalls nejdražšího letošního ročka. Stál 3,6 miliónu gns
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking