aukce polskoDnes proběhne na závodišti ve Sluzewieci Jesienna aukcja koni wyscigowych, tradiční podzimní mixed dražba, na které budou nabídnuti jako koně v tréninku, tak i ročci. V minulosti z ní do českého turfu přišla celá řada vynikajících koní včetně vítěze trojkoruny a současného plemeníka Age of Japa.

 
Katalog na dnešní dražbu, kterou pořádá společnost Cartrans, čítá včetně dodatkových lotů celkem 139 koní, mezi nimiž jsou nejpočetněji zastoupeni tříletí koně, kterých je v katalogu celkem 58. Čtyřletých a starších koní katalog nabízí 33, dvouletých je 27 a nabídku uzavře 21 ročků. 

Z již na dráze prověřených koní zajme mj. druhý v loňského Polského derby Cape Ducato (Worthadd) (lot 5), vícenásobný jedničkový vítěz a druhý z Nagrody Rulera 2018 Xawery (Planteur) (lot 32), loňský vítěz Nagrody Mokotowska Arkano (Alhebayeb) (lot 35) či třetí z letošních Oaks Imsexyandiknowit (Canford Cliffs) (lot 54).

Z ročků pro nás může být zajímavý lot 130, pod kterým je v katalogu uveden bělouš Norden (Ruten), první potomek v ČR dříve běhající Norridge (In Camera), druhé z Gerschova memoriálu a čtvrté z Oaks. Nebo také v ČR narozený Tkliwy Nihilista (Ruten) (lot 133), který je polobratrem jedničkového vítěze Temperamenta (Fast And Furious), mj. třetího ve Velké varšavské. (miv)


       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking