lot94hit127tattersallsVčera začala v Newmarketu největší dražba koní v tréninku na světě Tattersalls Horses in Training Sale. Koně z této dražby hráli v novodobé historii českého turfu mimořádnou roli, vzpomeňme například jména jako Darsalam, Ajanta, Blueridge Dancer, Hyphen, Maskul, Royal Mougins či No Time To Lose. Ač má z pohledu našeho turfu dražba svá nejlepší léta zřejmě za sebou, i letošní edice přilákala zájem z ČR.


Zasloužil se o něj bloodstock agent Tomáš Janda, který vydražil dvě dvouleté klisny. Oba se již ukázaly na dráze, ale ani jedna zatím nepředvedla výraznější výsledek. Za 7.500 gns vydražená (lot 333) Secret Passion (Havana Gold) absolvovala v péči Archie Watsona 4 starty, z nichž polovinu absolvovala na all-weatheru, Na trávě získala dvě šestá místa, na all-weatheru v Kemptonu následně dvě osmá, přičemž za to druhé v Bet At racingtv.com Nursery Handicapu získala i svou jedinou dotaci 400 liber. Anglii opouští s ratingem 62 liber.

O trochu lepší formu ukázala Sylvesterem Kirkem trénovaná (lot 39Decanter (Slade Power), která absolvovala tři starty na all-wether drahách, na kterých získala jedno třetí a jedno páté místo, za což získala 510 liber. Za klisnu, jejíž oficiální rating je 64 liber, zaplatil Janda 4.500 gns.  

Celkem bylo během úvodního dne prodáno 265 (88%) z 305 nabídnutých koní. Průměrná cena meziročně stoupla o celou třetinu na 29.044 gns, ještě více si polepšil medián, který přidal 35% a dosáhl hodnoty 13.500 gns. (gns)

Související článek:
Od Ajanty k No Time To Lose aneb Horse in Training Sale a český turf
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net