summer sandDruhý den největší dražby koní v tréninku na světě newmarketské Tattersalls Horses in Training Sale přinesl novou rekordní cenu historie dražby. Postaral se o ni do dražby jako divoká karta dohlášený (lot 720A) dvouletý Summer Sands (Coach House) kterého za 625.000 gns pro jednoho ze svých majitelů získal trenér Joseph O'Brien.

 
Summer Sands šokoval dostihové publikum třetím místem v Gr.1 Middle Park Stakes, do kterých odskakoval jako outsider 100:1 a poté vyhrál listed dostih na 1200 metrů v Redcaru. Prodej dnes už bývalého svěřence trenéra Richarda Fahey přinesl skvělý profit majiteli The Cool Silk Partnership, který hřebce koupil před půlrokem na breeze-upu v Ascotu za 85.000 liber, přičemž jen na dráze hřebec vydělal skoro dvojnásobek.

I druhý den nakupoval Tomáš Janda, který za 1.800 gns získal tříletého valacha (lot 457) z chovu Godolphinu hnědáka Magic Act (New Approach). V barvách šejka Hamdana Al Maktouma běhající Magic Act  ve dvou letech nevyběhl, letos absolvoval 4 starty a získal jedno páté místo za 300 liber v Leicesteru v dostihu sedmi koní. Jeho rating činí 48 liber. (miv)

Související článek:
Začala dražba koní v tréninku. Tomáš Janda koupil první den dvě dvouleté klisny
   
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking