V pátek 30. srpna se v dražebním komplexu společnosti BBAG v Baden-Badenu uskuteční nejdůležitější německá dražba. Na tradiční Jährlings-Auktion byl již vydán katalog, ve kterém najdete 226 ročků  po celkem 78 plemenících. Je mezi nimi i anglický Nathaniel (Galileo), otec prvních dvou z Českého derby Pacific Hilla a Angkor Wata, ten je však zastoupen jediným potomkem.

 
Pokus stáj Monte Negro bude opět chtít v Badenu koupit jeho ročního syna, bude muset počkat, zda se nějaký neobjeví na říjnové dražbě, na níž loni koupila Pacific Hilla. Zářijová nabídne z produkce otec famózní Enable pouze jednu dceru, lot 148, jejíž matka Nianga (Lomitas) vyhrála v Německu tři listed dostihy, doběhla třetí v tamní zimní královně a v chovu již dala 4 vítěze včetně listed umístěné Nossa (Areion).

Zajímavou klisnou z pohledu českých zájemců je lot 61, dosud nepojmenovaná tmavá hnědka po Mastercraftsman (Danehill Dancer), jejíž matka Dyveke (Lando) je též matkou vítěze překážkového Zlatého poháru (L) Dangerous Gleama (Generous). Toho koupil v roce 2010 Janda za 24.000 euro, ale jelikož Dyveke od té doby dala nejen zmíněného Dangerou Gleama, ale také šampiónku německých dvouletých klisen, zimní královnu Diamond Dove (Dr Fong), lze předpokládat, že cena za jejího letošního ročka bude méně příznivá.

Pod číslem 76 najdete v katalogu zajímavou klisnu ze Švýcarska. V květnu narozená Morgan le Fay je dcerou aktuálně zřejmě nejzajímavějšího hřebce ve švýcarském chovu, dvojnásobného listed vítěze a Gr.3 umístěného Vanishing Cupid (Galileo), matka Merlina (Hawk Wing) je matkou 5 vítězů včetně Mister Westmintera (Hurricane Run), vítěze Velké ceny českého turfu a Ceny prezidenta republiky, posléze též v italských Gd1 proutěnkách umístěného překážkáře. Vanishing Cupid je též otcem hnědáka Los Angeles (lot 191), který je polobratrem Gr.3 vítěze Los Cerritos (Dr Fong) a také třetího z rakouských Trial Stakes Castellona (Shirocco), který hájil barvy stáje Joly.

Pozornost českých turfmanů si jistě zaslouží i lot 181 klisna Angel (Jukebox Jury) z chovu hřebčína Etzean. Její pravá sestra Abiona se umístila v listed v Itálii a matka Ars Nova (Soldier Hollow) dokonce triumfovala v Gr.2 Diana Trial. Z našeho pohledu je ale nejpodstatnější její prabába, kterou není nikdo jiný než Kůň roku a držitelka trojkoruny Arva (Scottish Rifle), jejíž rodina nemá v našem chovu zastoupení a bylo by fajn, kdyby se poté, co se dokázala prosadit na blacktype úrovni v Německu, opět do českého chovu vrátila. (miv)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking