lot44 camelotVčera začala v Deauville tamní elitní a první výběrová evropská dražba ročků Vente de Yearlins d'Aout, která je výkladní skříní francouzské nabídky ročních koní. V průběhu úvodního dne bylo prodáno 51 z 71 nabízených ročků, jejichž průměrná cena dosáhla 282.941 € a medián 230.000 €. Výsledky jsou tak výrazně nad těmi dosaženými loni, kdy byla úvodní den průměrná cena 230.517 € a medián 170 tisíc eur.


Do průběhu úvodního dne zasáhl i bloodstock agent Tomáš Janda, který, zastupující stáj DS Pegas Jiřího Trávníčka, získal za 70.000 € lot 44, dceru předního začínajícího plemeníka, vítěze Epsom Derby Camelota (Montjeu). Druhého února narozená klisna (viz video) je dcerou nestartovavší Amazone (Adlerflug), matky 2 vítězů, jejíž dcera Apadanah (Holy Roman Emperor) letos mj. doběhla třetí v Derby-Trial v Düsseldorfu a čtvrtá v Oaks d'Italia (Gr.2). Bábou nejnovější akvizice zhořské stáje je vítězka Preis der Diana (Gr.1) Amarette (Monsun), matka 6 vítězů včetně Gr.3 úspěšné Amazona (Dubawi) a bába letošního vítěze německé Velké jarní Ancient Spirit

Dalším zajímavým ročkem z českého pohledu byla Paulem Natafem za 80.000 € vydražená hnědka (lot 31) po Shalaa (Invincible Spirit) z Tropical Mark (Mark of Esteem), polosestra českého Koně roku Trip To Rhodose (Rail Link).

Nejdražším ročkem úvodního dne byl lot 23, syn nejrespektovanějšího plemeníka současnosti Galilea (Sadler's Wells), první potomek vítězky Killavullen Stakes (Gr.3) a Gr.1 umístěné Steip Amach (Vocalised) z vynikající rodiny, která světovému turfu dala mj. i vítěze Epsom Derby Shergara. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking