lot 148Druhým dnem včera pokračovala Vente de Yearlings d'Aout, nejelitnější francouzská dražba ročků. Do Deauville přiletěl i šejk Mohammed, který sice odpoledne při dostizích rázně odmítl jakékoliv vyjádření pro komentátora Matta Chapmana a Racing TV, ale večer na dražbě, na kterou se vrátil po mnoha letech absence, čile nakupoval.


Podařilo se mu získat i nejdražšího koně druhého dne a celého dosavadního průběhu dražby hnědku (lot 148) po Dubawi (Dubai Millennium) z listed vítězky Prudenzia (Dansili), která se již v chovu blýskla produkcí irské šampiónky a vítězky Irish Oaks (Gr.1) Chicquity (Montjeu) či vítězky Ribblesdale Stakes (Gr.2) a Gr.1 umístěné Magic Wand (Galileo). Za klisnu z rodiny, k níž náleží i náš plemeník Durante Alighieri (Galileo), zaplatil 1,620.000 €.Ke stejné rodině náleží i druhý nejdražší kůň dne, za 1,5 miliónu eur zakoupený lot 147, hnědák po Galileo (Sadler's Wells) z Prudente (Dansili), pravé sestry Prudenzie. Toho získal japonský trenér Mitsu Nakauchida a hřebec tak putuje do země vycházejícího slunce. "Nedávno jsme přišli o Deep Impacta a King Kamehamehu," vysvětloval Nakauchida po dražbě, "a hledáme budoucí plemeníky. Kvůli odlišné krvi chceme nakupovat v Evropě a chceme Galileovu krev."

Ecurie Monceaux, která na dražbu přivezla oba včerejší premianty, je podepsána i pod třetím nejdražším koněm dražby, kterým byl lot 129. Fantastické výsledky prvního ročníku Kingmanových (Invincible Spirit) potomků, kteří po svém otci dědí skvělé zrychlení, přesvědčili Amandu Skiffington, aby do jeho syna z americké vítězky Miss Plimsoll (Arch), pravé sestry vítězky Lancashire Oaks (Gr.2) Pomology, investovala 850.000 €. 

Celkem bylo během druhého dne prodáno 62 ze 72 nabízených ročků, jejichž průměrná cena vzrostla oproti loňsku o 24% na 296.694 € a medián o 23% na 215.000 €. Dražba pokračuje i dnes. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking