moncheri polobratrTřetím závěrečným dnem včera skončila Vente de Yearlings d'Aout, nejprestižnější francouzská dražba ročků. Pořadatelská společnost Arqana mohla být s jejími výsledky spokojena - všechny podstatné ekonomické ukazatele výrazně vzrostly a vesměs na rekordní úroveň.


To platí i o celkových tržbách, které za 230 prodaných ročků z 304 nabízených (75%) dosáhly hodnoty 43,704.000 €, což je nejen o 15% více než loni, ale jedná se i o nejvyšší sumu v celé historii dražby. Průměrná cena stoupla ještě výrazněji - o 17% na 187.039 € a medián posílil o 16% na 125.000 €.

Závěrečný den se do dražby zapojil i bloodstock agent Christian Richner, který získal dva ročky, nicméně oba putují do Maďarska, a tudíž se s nimi setkáme maximálně při startech našich koní v Budapešti nebo případně při jejich cestách do Bratislavy. Z našeho pohledu tak byl nejzajímavějším koněm závěrečného dne lot 185, za 60.000 € vydražený hnědák po Scissor Kick (Redoute's Choice) z klisny Skysweeper (Hurricane Run), mezi jejímiž potomky najdeme i vítěze Slovenského derby Mon Cheri (Makfi).

Na elitní dražbu dnes bezprostředně naváže jednodenní Vente de Yearlings V.2, která začíná v 15.30 a nabídne ročky v nižších cenových relacích než nabídla elitní část. (miv)  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking