Dnes začíná v Deauville třídenní Vente d'Automne, podzimní mixed dražba, která vedle starších koní nabídne i řadu ročků. Právě nabídka ročních koní je z pohledu našeho turfu nejzajímavější, neboť se mezi nimi skrývají i dva polosourozenci u nás velmi úspěšných koní.


Prvním z nich je lot 495, hřebec po Kendargent (Kendor) z nestartovavší Starlit Sky (Galileo), matky 6 vítězů včetně ryzky Sedmikrasky (Excellent Art), která v barvách DS Pegas zvítězila před dvěma lety v Oaks (L) či Memoriálu Rudolfa Deyla (I.k.) a doběhla čtvrtá v Českém derby (Gd3).

Druhým z našeho pohledu velmi zajímavým ročkem je lot 546, ryzák po Stormy River (Verglas) z trojnásobné vítězky Bhaylany (Doneraile Court), která dosud dala 3 potomky dostihového věku, z nichž zatím jen jediný zvítězil. Oním vítězem ale není nikdo menší než Black Canyon (Manduro), vítěz Austrian Derby, Velké červnové ceny (I.k.) a také dostihu o 20.000 € v Lyonu. Oba polosourozenci úspěšných zástupců stáje DS Pegas budou nabídnuti třetí závěrečný den. (miv)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking