warfront lot458Divoká jízda trhem pokračovala i během druhého dne Keeneland September Yearling Sale, největší dražby ročků na světě. Tentokrát měli kupující největší zájem o potomky War Fronta (Danzig), aktuálně nejúspěšnějšího amerického plemeníka v Evropě, jehož ročci zlákali oba dva největší evropské investory do plnokrevných koní a který měl v nejdražší desítce 4 potomky.

 
Toho vůbec nejdražšího získal coolmorský M.V. Magnier, který za 2,4 miliónu dolarů vydražil lot 458, War Frontova syna z vítězky Hollywood Starlet Stakes (Gr.1) Streaming (Smart Strike), zatímco Godolphin získal za 1,75 miliónu dolarů druhého nejdražšího koně dne a nejdražší klisnu - War Frontovu dceru (lot  389) ze Seeking Gabrielle (Forestry), vítězky ve třech letech se ziskem necelých 8 tisíc dolarů, ale především matky amerického šampión dvouletka a vítěze Kentucky Derby (Gr.1) Nyquista (Uncle Mo), který již obývá box americké Jonabell Farm, patřící pod křídla Godolphinu. Preamint dražby putuje do Irska, zda nejdražší klisna bude běhat v Evropě nebo zůstane v USA zatím není rozhodnuto. Podle slov trenéra Gosdena, který za Godolphin dražil, je však pravděpodobnější její cesta do Evropy. M.V. Magnier vedle nejdražšího hřebce investoval též 1,2 miliónu do druhé nejdražší klisny druhého dne (lot 306), dcery žádaného American Pharoah (Pioneerof the Nile) a Gr.2 umístěné Pretty 'n Smart (Beau Genius), prověřené matky čtyř blacktype vítězů včetně premianta Santa Anita Stakes (Gr.1) Cupida (Tapit).

Celkem bylo během druhého dne prodáno 168 z 212 nabídnutých ročků a procento neprodaných kleslo na 20,8%. Průměrná cena dosáhla 391.875 $, medián rovných 300 tisíc dolarů. Celkem 8 ročků bylo prodáno za milión dolarů a více a společně s úvodním dnem již letošní ročník dražby eviduje 13 miliónových ročků, stejný počet jakého bylo dosaženo loni během celé dražby. (miv)

Související článek:
Dražba v Keenelandu začala zostra 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking