2019Lot316První letošní dražba společnosti Tattersalls February Sale skončila výrazným propadem většiny ekonomických ukazatelů. Na dražbě bylo prodáno 294 (85%) z 346 nabídnutých koní (loni 299 - 83%) za průměrnou cenu 10.677 gns, o 60% nižší než v loňském roce.

Celkové tržby klesly o 61% na 3,139.100 gns, medián se snížil o 29% na 5.000 gns. Ačkoliv meziroční srovnání vypadá hrozivě, loňský ročník byl v historii February Sale mimořádný a ač průměrná cena je výrazně nižší i ve srovnání s předloňským ročníkem, celkové tržby dražby jsou třetí nejvyšší v historii.

Nejdražším koněm dražby byl za 105.000 gns vydražený lot 316 - stájí Godolphin nabízený tříletý valach Magic Illusion (Dubawi), loni dvakrát umístěný s ratingem 85 liber. Hnědáka, jehož prabába Masskana (Darshaan) je matkou u nás působícího plemeníka Wallace (Royal Academy), vydražil bývalý přední žokej Ted Durcan pro dubajského trenéra Satishe Seemara a Magic Illusion se tak stěhuje do Arabských emirátů. Ještě vyšší cena, konkrétně 230.000 gns, byla nabídnuta za šestnáctiletou chovnou klisnu Kalandara (Rainbow Quest) (lot 69), matku Gr.3 vítěze Luminate (Lawman), ale klisna odešla neprodána.

Dražba opět přilákala kupující z různých koutů světa. Mezi nimi zaujal Avaz Ismoilov z Uzbekistánu, který koupil řadu koní v nižších cenových relacích již loni na Tattersalls Horses in Training Sale a December Sale. I tentokrát nakoupil několik dostihových koní a také chovných klisen, které budou partnerkami Ismoilovem v říjnu zakoupeného Jamese Cooka (Galileo), pravého bratra vítězky Breeders' Cup Turf (Gr.1) Found, kterého získal za 42.000 gns. (miv)

Související článek:
February Sale: Ceny rapidně klesly, Eagle Topův syn nového majitele nenašel

          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking