Včera začala dvoudenní Tattersalls February Sale, jejíž první den byl studenou sprchou jak pro prodávající, tak i pro dražební společnost. Tržby klesly o 77% z 3,9 miliónu gns na 925 tisíc, průměrná cena šla dolů o 74% (z 27.536 gns na 7.121 gns) a na polovinu klesl i medián, který dosáhl hodnoty 2.750 gns.


Nutno dodat, že výsledky srovnáváme s mimořádnými výsledky loňského roku, kdy byl (ale až druhý den), prodán tříletý Willie John za 1,9 miliónu gns, evropský rekord na hřebce v tréninku a úvodní den byla vydražena v rámci rozprodeje Ballymacoll Stud klisna Thetis s klisničkou po Lope de Vega za 550 tisíc gns, nicméně dosažené hodnoty jsou výrazně nižší i ve srovnání s výsledky u roku 2017 a jsou také odrazem současné nálady na trhu, na který doléhá nejistota ohledně Brexitu.

Dražba byla premiérou pro ročky po nyní ve Střelicích působící Eagle Topovi (Pivotal), nebo přesněji ročka. Jako lot 96 byl nabídnut ryzák Mister Swift z šestinásobné vítězky Speedy Senorita (Fayruz), který však po nejvyšší nabídce 3.800 gns odešel neprodán. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking