Ave mariaZ pohledu českého turfu mimořádně zajímavý je katalog na Vente Mixte de Février, únorovou mixed dražbu společnosti Arqana, která se uskuteční ve dnech 12. a 13. února. Vedle řady polosourozenců koní, kteří úspěšně bodují v barvách českých majitelů, najdeme v katalogu i dvě chovné klisny, které do Deauville přicestují z Čech. Ač mají anglického majitele, jedna z nich je českou rodačkou a obě jsou březí po Sleeping Indian (Indian Ridge).

 
Zmíněnou českou rodačkou je jako lot 288 nabízená pětiletá Ave Maria (Tiger Cafe), nestartovavší dcera vítězky Memoriálu Rudolfa Deyla (CH) a matky 5 vítězů Ameriky (Sectori). Klisna, náležící ke stejné rodině jako vítězka trojkoruny Arva (Scottish Rifle), loni přivedla na svět svého prvního potomka, hřebečka po Sleeping Indian, který byl prodán prostřednictvím Katalogu plnokrevníků. Stejnému majiteli patří jako lot 450 nabízená Light Rose (Cape Cross), dvojnásobná vítězka v Anglii, která byla poprvé připuštěna až v Čechách Sleeping Indianem. Loni narozené hříbě bylo též prodáno prostřednictvím Katalogu plnokrevníků, matka se za měsíc bude ucházet o přízeň na veřejné dražbě.

Mezi chovnými klisnami nenajdeme jen ty, které do Deauville přicestují z České republiky, ale také několik takových, jejichž potomci úspěšně brázdí české i zahraniční dráhy v barvách místních majitelů. Jako lot 128 bude například nabídnuta patnáctiletá Noble Ginger (Generous), matka vítěze Velké ceny Prahy (L) Noble Cliffse (Canford Cliffs), aktuálně březí po vítězi Lockinge Stakes (Gr.1) Olympic Glory (Choisir), v nabídce je i matka jeho stájového kolegy Black Canyona (Manduro) dvanáctiletá Bhaylana (Doneraile Court) (lot 445), březí po vítězi Superlative Stakes (Gr.2) a třetím z Breeders' Cup Juvenile Turf (Gr.1) Birchwood (Dark Angel). Chovatele překážkových koní by mohl zaujmout lot 329, dvanáctiletá ryzka Balle de Match (Peintre Celebre). Nestartovavší klisna je sice polosestrou vítězky Prix de Diane (Gr.1) Bright Sky (Wolfhound) a vítězky Prix de Psyché (Gr.3) Board Meeting (Anabaa), jejím nejúspěšnějším potomkem ale je loňský vítěz Velké mostecké steeplechase Peintre Elusif (Elusive City). Klisna je zjištěná březí po vítězi Prix Jacques le Marois (Gr.1) Al Wukair (Dream Ahead).    

Na prodej je i matka Wirelesse (Kentucky Dynamite) devatenáctiletá Sachet (Royal Academy) (lot 113), která byla loni partnerkou hřebce Dream Ahead, ale zmetala. V katalogu jsou i dva její potomci - nestartovavší tříletá Avenue (Champs Elysees) (lot 72) a dvouletý dosud nepojmenovaný hnědák (lot 82) po Makfi (Dubawi). Mezi nabízenými chovnými klisnami je i pětiletá Super Super (Medicean) (lot 145), třikrát umístěná v Itálii, polosestra šampióna tříletých hřebců na Slovensku Darkolvy (Dark Angel).

Zajímavostí katalogu je vysoký počet chovných klisen březích po dvojnásobném Koni roku ČR ryzáku Shamalganovi (Footstepsinthesand). Gr.1 vítěz z Itálie, který jednu sezónu strávil v chovu Hřebčína Střelice a loni připustil ve Francii 73 klisen, má v katalogu 13 klisen, které jsou něm březí a další dvě matky, které byly jeho partnerkami, ale připuštění nebylo úspěšné. (miv)

Katalog Vente Mixte de Février 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking