Poslední květnový den proběhne Iffezheimu v Baden-Badenu tradiční jarní dražba Frühjahrs-Auktion, jejíž podstatnou částí je nabídka dvouletých, tzv. breeze-up dražba, ale vedle toho nabídne i koně v tréninku či chovné klisny. Katalog na dražbu byl právě zveřejněn.

 
Z Breeze-Up části dražby přišla do našeho turfu řada později velmi úspěšných koní včetně vítěze Českého derby a současného plemeníka Tullamore (Theatrical), z pohledu našeho turfu je však zajímavější část věnovaná starším koním a to zvláště chovným klisnám. Jako lot 116 je v katalogu uvedená v USA narozená devatenáctiletá tmavá hnědka Finity (Diesis), klisna, která na dráze mj. doběhla třetí v C.L. Weld Park Stakes (Gr.3) v Irsku. Finity je polosestrou šampióna a Gr.1 vítěze Cavalrymana (Halling) , jejíž vnuk Justice Day (Acclamation) vyhrál listed Rous Stakes v Ascotu a mj. též doběhl třetí v Gr.1 Middle Park Stakes, z našeho pohledu však je zajímavá především tím, že letos byla na připuštění v ČR, konkrétně v krabčickém hřebčíně, kde byl jejím partnerem Zazou (Shamardal). A protože svět je malý a, jak se praví v jedné pohádce, o náhody v něm není nouze, v Krabčicích se Finity mohla setkat se svou vlastní dcerou, anglickou vítězkou, posléze běhající v Maďarsku Finity Run (Hurricane Run), která před časem přijela do Krabčic na připuštění a už tam zůstala.

Velmi zajímavým koněm, kterého nalezneme v dražebním katalogu, je jako lot 58 nabízený osmiletý ryzák Daring Match (Call Me Big), vítěz Benazet Rennen (Gr.3), Silberne Peitsche (L) a pro nás především kůň, který se 8x střetl s trojnásobným šampiónem sprinterů Mikeshem a pokaždé jej porazil. Big Shufleův vnuk, který dosud vydělal přes 150 tisíc eur, je stále v tréninku a letos už absolvoval jednu prodejku v Maisons-Laffitte. (miv)

          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net