Ve dnech 2. a 3. července se v Deauville uskuteční další ročník Vente d'Eté, letní mixed dražby, na kterou se mohou těšit jak příznivci rovinových dostihů, tak i ti, hledající nové posily svých překážkových stájí, ale i chovů.

 
Součástí bude i breeze-up dražba dvouletků, kterých v katalogu najdete 44 a jejichž cvaly bude možné sledovat 1. července na all-weather dráze závodiště Deauville-La Torques. Katalog nabízí dvouletky po Exceed and Excel (Danehill), Siyouni (Pivotal), Kodiac (Danehill), Kendargent (Kendor), Dabirsim (Hat Trick) a dalších osvědčených plemeníků, ale také dvouletky z prvních ročníků u nás populárního Kingston Hilla (Mastercraftsman), coolmorského Gleneaglese (Galileo), Night of Thundera (Dubawi) či Muhaarara (Oasis Dream).

V katalogu opět najdeme řadu koní s českými konexemi, z nichž je nejzajímavější lot 198, sedmiletá chovná klisna Ourville's Star (Linda's Lad), nabízená březí po japonském Martinborough (Deep Impact), vítězi Chunichi Shimbun Hai (Gr.3) či Niigata Kinen (Gr.3). Ourville's Star vyhrála ve Francii dva překážkové dostihy a letos na apríla se jí narodil první potomek, klisna po výše zmíněném Martinborough, prvním synovi Deep Impacta v evropském chovu. Pro nás je zajímavé, že její matkou je Linamixova dcera Star's Mixa, která před 15 lety hájila barvy Františka Hrubého a byla připravována v Chuchli Lucií Vondrovou. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net