arq lot100Celkem jen 4 dvouleté, ale za úhrnou částku 232.000 €, tj. téměř 6 miliónů korun, dnes nakoupili čeští majitelé na Breeze-Up dražbě společnosti Arqana v Deauville. Nejvíce se činila stáj Lokotrans Karla Jalového, která získala dva hřebce, za které dohromady zaplatila 140 tisíc eur. Další dva koně koupil Christian Richner, jednoho pro stáj Jasna Miroslava Nesládka a druhého pro nový majitelský subjekt.


Nejdražším českým nákupem byl za 90.000 € angažovaný francouzský odchovanec Magic Baron (lot 44) syn vítěze Prix Morny (Gr.1) hřebce Dabirsim (Hat Trick) a Gr.3 umístěné American Nizzy (American Post), mj. matky vítěze Prix de Fontainebleau (Gr.3), umístěného i v Gr.1 společnosti Woottona (Wootton Bassett). Magic Baron, jehož cval si můžete prohlédnout zde, byl nabízen již na říjnové dražbě ročků, ale odešel neprodán po nejvyšší nabídce 160.000 €.  Druhou akvizicí Lokotransu je za 50.000 € získaný lot 100, v Anglii narozený a dosud nepojmenovaný syn výborného Shamardala (Giant's Causeway), otce Subway Dancera či Zazoua, a vítězky Sunley Empress Stakes (L) klisny Jira (Medicean) z rodiny výborné Time Charter.  I tento hřebec (odkaz na cval před dražbou) již prošel dražbou - za 60.000 gns byl vydražen na Tattersalls October Yearling Sale (Book 1).

Novou posilou stáje Jasna a trenérského úseku Josefa Váni je prostřednictvím Christiana Richnera zakoupený lot 38, v Anglii narozený a zatím nepojmenovaný (viz cval) syn Gr.1 vítěze a nyní i úspěšného plemeníka Poet's Voice (Dubawi), první potomek dvojnásobné vítězky Al Jamal (Authorized), polosestry vítězky La Troienne Stakes (Gr.1) She's A Julie (Elusive Quality). Bábou hřebce, do něhož stáj investovala 80.000 €, je dvojnásobná vítězka Kydd Gloves, dcera legendárního Dubai Millennium (Seeking The Gold), otce Dubawiho, a nová akvizice stáje Jasna je tak unikátně  3x3 prochována na tohoto přečasně uhynulého šampióna.

arq lot38
Stáj Jasna bude reprezentoval tento syn Poet's Voice, zakoupený za 80.000 €. Foto Arqana

Christian Richner získal za 12.000 € též lot 78, který nakupoval pro zcela nového majitele v českém turfu. Ten vstoupí do dění synem plemeníka Havana Gold (Teofilo), jehož dcera Gold Memory před týdnem zvítězila v Jarní ceny klisen. Hřebec (viz cval) je třetím potomkem 5x umístěné Echo of Footsteps (Authorized), zatím bez startovavších potomků.

Celkem bylo na dnešní dražbě nabídnuto 145 dvouletků, z nichž 114 (78,62%) našlo nové majitele. Průměrná cena lehounce poklesla na 129.798 € z loňských 130.673 €, medián klesl z 80 na 75 tisíc eur. Nejdražším koněm dražby byl za 1,1 miliónu eur vydražený lot 21, v USA narozený hřebec z prvního ročníku vítěze trojkoruny American Pharoah (Pioneerof The Nile) a nestartovavší Tare Green (Giant's Causeway), kterého pro M.V. Magniera vydražila Broadhurst Agency. (miv) 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking