Opatřením proti šíření pandemie koronaviru padly za obět i dvě květnové dražby, oblíbené i mezi českými kupujícími. Poté, co včera společnost Arqana oznámila, že se její breeze-up dražba plánovaná na 8. a 9. května nebude moci v plánovaném termínu uskutečnit, dnes totéž oznámila i německá dražební společnost BBAG.

 
Ta měla na 22. května naplánovanou svou jarní dražbu, jejíž součástí je též nabídka dvouletků tzv. breeze-up. Francouzi pro dražbu, z níž do ČR přišel například šampión Chardonney Tcheque, plánují zatím jako náhradní termín úvod června (2. a 3. nebo 3. a 4.), ale zatím vůbec není jisté, zda podmínky umožní konání již v tomto termínu. "Je tu nebezpečí, že hotely a restaurace v Deauville budou v tu dobu ještě uzavřené, stejně tak mohou být stále v platnosti omezení v cestování," uvedl šéf Arqany Eric Hoyeau. Ten též uvedl, že další možností je spojení breeze-up dražby s tradiční letní dražbou, která by se v takovém případě rozšířila a konala od 29. června do 4. července, či by se, pokud budou restrikce pokračovat, mohla posunout i do pozdějšího červencového termínu. Loni nakoupili čeští majitelé na této breeze-up dražbě dvouletky za více jak 6 miliónů korun.

Ke zrušení termínu přistoupili i pořadatelé BBAG Frühjahrs-Auktion, která se měla konat 22. května. V dnešním komuniké na toto téma neuvedli, kdy se letošní ročník dražby, která českému dala mj. vítěze Českého derby Tullamore, uskuteční, ale vyjádřili přesvědčení, že se jim jí podaří uspořádat. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking