lot 125V pátek v dražebních prostorách společnosti BBAG v Iffezheimu u Baden-Badenu proběhla tradiční dražba ročků, nejvýznamnější dražba na německém trhu. Nové majitele na ní našlo 163 z 218 nabídnutých ročků, z toho 19 bylo prodáno za šesticifernou cenu. Při meziročním nárůstu počtu ročků klesl podíl prodaných z 80% na 75% a snížila se i průměrná cena, která z loňských 53.192 € klesla o 7% na 49.518 €. Pokles zaznamenala i další středová hodnota medián, který se snížil o 9% na 48.879 €.

 
Na dražbě byly opět aktivní i české stáje, jak přímo, tak zprostředkovaně přes bloodstock agentu Hanu Juránkovou. Nejvíce nakupoval tradiční účastník tamní dražby stáj Lokotrans, která získala čtyři ročky - dva hřebce a dvě klisny. Nejdražším nákupem Lokotransu byla za 55.000 € získaná francouzská rodačka CLAIRE (lot 157), zakoupená za 55.000 €. Klisna je dcerou Zaraka (Dubawi), otce Derby vítězky Queen of Beaufay či ve Swiss Derby úspěšného Hello Hola Hay. Matka Calantha (Literato), polosestra německého šampióna Chopina (Santiago), zvítězila v listed dostihu v Miláně. Dosud jí vyběhli tři potomci, zatím jediným vítězem je pravá sestra Claire klisna Lady Grey. Potomkem mladého a velmi slibného francouzského plemeníka je i za 43.000 € zakoupený hnědák PALAIS DE TOKYO (lot 93), jehož otcem je Galileův syn Galiway. Také Palais de Toyko se narodil ve Francii, kde jeho matka Darjana (Invincible Spirit), polosestra šampiónky Darjina (Zamindar a sama dvojnásobná vítězka, již dala 4 vítěze ze 6 startujících potomků.
 


Hodně zajímavou matku má za 36.000 € zakoupená a dosud nepojmenovaná klisna (lot 126) po vítězi francouzského Derby Intello (Galileo). Již osmnáctiletá Picobella (Big Shuffle) vyhrála dva listed dostihy v Německu a její syn Plein Ciel (Mamool) zvítězil v Easter Cupu (Gr.3) v Caufieldu a Pathfinder (Wiener Walzer) finišoval čtvrtý v německém zimním favoritu. Před 15 lety se navíc ukázala i ve Velké Chuchli, kde tehdy s Jozefem Bojkem v sedle ovládla Jarní cenu klisen.Trenérský úsek Luboše Urbánka posílí také za 8.500 € získaný francouzský rodák (lot 11) po Lawman (Invincible Spirit), druhý potomek jednou vítězné Moon Relation (Reliablke Man), pravé sestry Gr.3 umístěného Moonlight Man.

Tři koně pro české stáje vydražila Hana Juránková. Za 40.000 € se jí podařilo získat hřebce (lot 148) po vítězi Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Waldgeistovi (Galileo), syna jednou vítězné matky dvou vítězů Win For Life (Dubawi). Za 17.000 € získaná BRENDA (lot 91), dcera hřebce Waldpfad (Shamardal), je po Barabashovi (Intense Focus) a Barney Bashovi (Soldier Hollow) dalším potomkem vítězky z proutěnek klisny Batya (Whipper) v Česku. Hana Juránková je též podepsána pod koupí ryzáka PARASE (lot 16), syna výtečného Jukebox Jury (Montjeu) a prvního potomka jednou ze dvou startů vítězné Palmita (Amaron), který stál 12.000 €.Na dražbě nakupovala i stáj AGA Vlachovice, která za 12.000 € vydražila hřebce (lot 125) po plemeníkovi Belardo (Lope de Vega) z listed vítězky a Gr.3 umístěné Paraise (Red Ransom), matky tří startujících potomků, jimž se všem podařilo zvítězit.

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net