lot 44Ve Francii na závodišti La Teste de Buch v pondělí začala dvoudenní dražba ročků společnosti Osarus. Právě z ní k nám loni přišli první tři z letošní Ceny Masise Moraya (Morandi), Serena Chope (Kheleyf) a River Dawn (Herald The Dawn), dříve byla u Osauru zakoupena třeba vítězka Českého derby Blessed Kiss (Kentucky Dynamite). Také z letošní edice směřuje do českého tréninku několik ročků - úvodní den jich bylo pro tuzemské stáje zakoupeno pět.

 
Pod všemi je podepsán bloodstock agent Tomáš Janda, který koupil tři hřebce a dvě klisny. Nejdražším z Jandových nákupů byla za 18.000 € získaná, dosud nepojmenovaná klisna (lot 104) po plemeníkovi Profitable (Invincible Spirit), třetí potomek nestartovavší Brooklyn Dream (Dream Ahead). Klisna pochází z velmi zajímavé rodiny, neboť její bába Lidanna (Nicholas), vítězka Ballyogan Stakes (Gr.3), matka tří blacktype koní a bába dalších pěti, je polosestrou vítězky Jarní ceny klisen Shapely Star (Rusticaro).

Za 4.500 € získal Tomáš dalšího potomka Galileova polobratra, u nás již dobře známého Born To Sea (Invincible Spirit). Klisna WACHOPEBEA (lot 72) je dcerou pětinásobné vítězky Walk Folie (Majorien), matky dvou vítězů z osmi potomků dostihového věku.

Stejnou sumu stál i hřebec MIDNIGHT SPIRIT (lot 90), syn vítěze Criterium de Saint-Cloud (Gr.1) Robin of Navan (American Post) a první potomek trojnásobné francouzské vítězky Ascot Spirit (Swiss Spirit), 3/4 sestry Gr.2 umístěného Figure of Speech (Incincible Spirit).

Všem třem koluje v žilách krev úspěšného producenta raných koní Invincible Spirit (Green Desert), jehož jméno najdeme i v rodokmenu čtvrtého ze zakoupených ročků, dosud nepojmenovaného hřebce (lot 92) po anglickém listed vítězi Whitecliffsofdover (War Front). Matka za 4.000 € zakoupeného ročka klisna Autumn Snow (Invincible Spirit) sice absolvovala bez úspěchu jen jeden dostih, ale z trojice jejích potomků dostihového věku dokázal Behind Enemy Lines (Sioux Nation) vyhrát blacktype dostih a umístit se na grupové scéně.

Vedle čtveřice ročků získaných přímo z dražebního ringu získal Janda privátně za 1.500 € ještě hřebce JENILAT BRIGHT (lot 44). Ten sice v sobě krev Invincible Spirita nemá, ale jako syn Birchwooda (Dark Angel) by též měl mít sklon k ranosti. Hřebec je prvním potomkem vítězky ve třech letech Sovereigns Bright (No Nay Never).

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net