Druhým závěrečným dnem pokračovala v La Teste de Buch dražba ročků organizovaná francouzskou dražební společností Osarus. Po úvodním dni, během kterého bylo prostřednictvím bloodstock agenta Tomáše Jandy zakoupeno pro české stáje pět ročků, sice nákupní aktivita polevila, i tak ale z druhého dne putují do tuzemských stájí dva ročci. Oba pocházejí z prvních ročníků svých otců a oba zakoupil Tomáš Janda.

 
První úterní koupě, hřebec (lot 177) francouzského chovu za 9.000 €, je potomkem Scat Daddyho syna Van Beethovena, jehož největším úspěchem bylo vítězství v Railway Stakes (Gr.2) ve dvou letech. Hřebec je druhým potomkem jednou umístěné Ideal Day (Zoffany) polosestry čtyřnásobné grupové vítězky Elysea's World (Champs Elysees).

Druhý roček, za 5.500 € získaný CAMBODGE (lot 200) je synem vítěze Dante Stakes (Gr.2) Telecastera (New Approach), působícího na francouzském Haras du Mesnil. Jeho matka La Cambe (Le Havre) získala jedno vítězství a ze dvou potomků dostihového věku má jednoho vítěze - u nás v barvách Evy Nieslanikové běhajícího Moraliste (Morandi), který lehce vyhrál trojku ve Varech. Další českou stopu najdeme u čtvrté matky Lumen Dei (Raise a Native), matky bývalého mimoňského plemeníka Signe Divin (Bering).

Nepřehlédněte: Z prvního dne dražby Osarus směřuje do Česka pět ročků. Všechny vydražil Tomáš Janda

Celkem bylo na dražbě, která se z loňské jednodenní rozrostla do dvou dnů, prodáno 116 (51%) z 224 nabídnutých ročků za průměrnou cenu 11.069 €, o 5% nižší než loni.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net