DancingIndian 18 ppČtveřici vlastních odchovanců aktuálně nabízí prostřednictvím Katalogu ročků Vítězslav Vanda. V posledních letech je jeho chov pevně spjat s plemeníkem Rosensturmem (Monsun), jedním z nejlépe prověřených a úspěšných hřebců v našem chovu a odráží se to i v letošní nabídce.

 
Ze čtyř nabízených ročků jsou 3 potomky právě někdejšího suverénního vítěze Starohájského kritéria (L) a slovenské Velké jarní (L), který dal v chovu 4 jedničkové vítěze v čele s vynikající Venillií. Jednou z Rosensturmových jedničkových vítězek byla i premiantka Karpatské ceny (L) Rajči Šimon a v letošní nabídce Vandových ročků najdeme její pravou sestrou ROSE SUNLIGHT, která je nabízena za 100.000 Kč.

Další dva Rosensturmovi ročci zaujmou asi především překážkové stáje. V únoru narozený hnědák GOLD STURM, kterého si Vanda cení na 120.000 Kč, je druhým potomkem skvělé steeplerky Godey (Secret 'n Classy), vítězky 5 překážkových dostihů včetně Ceny hejtmana Zlínského kraje (I.k.), která doběhla druhá ve švédské Grand National. Hnědák CHARLI ROS, za něhož by Vanda rád získal 60 tisíc korun, je synem Charlene (Bin Shaddad), matky trojnásobného vítěze se ziskem přes 200 tisíc korun Charrose (Rosensturm), ale především polosestry vítěze Ceny Labe Cherwicka (Laroche) z rodiny, která českému turfu dala i vítěze Velké pardubické Chalca (Corvaro).

Hodně zajímavým ročkem je hnědák DANCING INDIAN, který sice není potomkem Rosensturma, ale i v jeho žilách krev úspěšného plemeníka koluje. Hřebec je totiž prvním potomkem jedné z nejlepších Rosensturmových dcer Diany Rosensturm, vítězky 4 dostihů nejvyšší kategorie a dcery slovenské zimní královny i vítězky Ceny Whisky (I.k.) Dancing Theatre (King's Theatre). Při hledání vhodného partnera vsadil Vanda na tehdy v českém chovu debutujícího Sleeping Indian (Indian Ridge), který do českého chovu přišel jako otec 12 blacktype koní a v tomto ohledu je vedle krabčického Majestic Missile (Royal Applause) nejlépe prověřeným plemeníkem v českém chovu. Spojení s ním navíc do rodokmenu Dancing Indiana vnáší stále populárnější 3x4 prochování na Sadler's Wellse. Hřebec, kterým je první veřejně k prodeji nabídnutým potomkem Sleeping Indiana narozeným v ČR, má cenovku 120.000 Kč. (miv)

Související článek:
První potomek šampiónky Skary, vnučka legendární Registany či klisna se stejným inbreedingem jako Enable. Projděte si nabídku napajedelských ročků na prodej


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking