Lot 52Dnes proběhla v Baden-Badenu tamní dražba ročků, jedna z nejdůležitější dražeb pro český turf. Dražbě vévodily nákupy stáje Godolphin, která koupila 4 ročky a za dceru hřebce Sea The Stars (Cape Cross) neváhala zaplatit rekordní sumu 820 tisíc eur. Potomek stejného plemeníka padl do oka i nejaktivnějšímu z českých kupců stáji Lokotrans, stál ji však "jen" 70.000 €.


Nejnovější zástupce růžovo-bílých barev, tmavý hnědák (lot 52) narozený 2. února, je prvním potomkem vítězky Premio Royal Mares (L) klisny Bastille (Saddex), která v německém GAG dosáhla ohodnocení 88 kg. Její rodina se mimořádně dobře zapsala i v našem turfu, neboť Bastille je polosestrou nyní Josefem Váňou ml. trénovaného Broughtona (Teofilo), který ještě v péči Váni staršího vyhrál Grande Steeplechase di Milano (Gd1), a také vítěze Gerschova memoriálu (I.k.) a třetího z Velké jarní ceny Buonarrotiho (New Approach), posléze též úspěšného na překážkách a vítěze Memoriálu Evy Palyzové (I.k.). 

To však nebyl jediný dnešní nákup Lokotransu. Stáj Karla Jalového významně investovala i do slabšího pohlaví, když za 34.000 € vydražila lot 137, dceru německého derby vítěze Adlerfluga (In The Wings) a nestartovavší Lady Lusk (Monsun). Matka, které je pravou sestrou druhé z Diana-Trialu (L) Ladyluve, již má na dráze dva potomky, oba vítězné, její tříletá dcera Lady Te (Tertullian) doběhla třetí v Gr.3 Prix Venteaux.      

Lot 137 NN ad Lady Luck
Dcera Adlerfluga by se podle pedigree měla nejlépe cítit na vytrvaleckých tratích. Foto BBAG

Třetí posilou Lokotransu je za 15.000 € získaný lot 13, pod kterým byl nabízen ryzák No risk No fun. Hřebec je synem plemeníka Tai Chi (High Chaparral), otce Amazing Gangstera či druhého z loňského derby Poldi's Liebling. Matka Nightdance Rose (Desert Prince) vyhrála jako čtyřletá jeden dostih a No risk No fun je jejím druhým potomkem, když první zatím na svůj debut teprve čeká. Bába Nightdance Forest (Charnwood Forest) vyhrála dva listed dostihy a v chovu dala Gr.3 umístěnou Nightdance Dream (Desert Prince), která je pravou sestrou matky nové akvizice Lokotransu.

Lot 13 No risk No fun
Ryzák No risk No fun, získaný stájí Lokotrans. Foto BBAG 
   
Vedle Lokotransu vyrazila na nákupy do Baden-Badenu i stáj Meridian, která za 20.000 € vydražila lot 43, odchovance hřebčína Röttgen Ariona. Arion je synem nám již dostatečně známého vítěze francouzského derby Reliable Mana (Dalakhani) a kvalitu nabízí i mateřská strana rodokmenu. Matka Anna Desta (Desert Style) se sice na dráze nikdy neukázala, v chovu ale již dala 2 blacktype vítěze včetně vítězky Gr.3 Hamburger Stuten Preis Anny Kathariny, a v Maďarsku si velmi dobře vedl její syn Akaba (Kallisto), vítěz tamní Velké jarní i Saint Leger a třetí z maďarského derby.

Lot 43 Arion
Další potomek Reliable Mana v českém turfu. Foto BBAG

Na dražbě nakupoval i bloodstock agent Christian Richner, ale tentokrát nikoliv v zastoupení českých majitelů, nýbrž maďarských. Událostí byly však nákupy stáje Godolphin, která se postarala o nový rekord badenských dražeb když za lot 44, dceru Sea The Stars a listed umístěné Anny Mia (Monsun) zaplatila 820.000 €. V blankytně modrých barvách uvidíme i druhého, třetího a pátého nejdražšího koně dražby. Tím druhým nejdražším byl jediný potomek Kingmana (Invincible Spirit) v nabídce hřebec Wirko (lot 174) z listed vítězky a Gr.2 umístěné Weltmacht (Mount Nelson), který byl vydražen za 700.000 €.

Celkem bylo na dražbě prodáno 143 ze 196 nabídnutých koní ta celkem 8,175.000 €, o více jak třetinu vyšší obrat než loni. Průměrná cena vzrostla dokonce o 49,14% na 57.168 € a medián o 46,88% na 56.433 €. (miv) 
   

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking