HotchwayeDnes začala na francouzském závodišti La Béquet dvoudenní dražba ročků společnosti Osarus. Velmi aktivním kupujícím úvodního dne byl bloodstock agent Tomáš Janda, který vybral a zakoupil tři ročky, s nimiž bychom se v budoucnu měli potkávat na našich drahách či alespoň, s rostoucím apetitem českých stájí po startech v zahraničí, v našich tréninkových centrálách.


Tomáš zakoupil hned první předvedený lot, kterým byla dosud nepojmenovaná ryzka francouzského původu, dcera u nás již díky Literalii známého plemeníka Literato (Kendor) a ostrovní vítězky Sakkara Star (Mozart), matky 3 vítězů ze 7 potomků dostihového věku, mezi nimiž však najdeme i mnohonásobného grupového vítěze Itsinthepost (American Post). Klisna byla vydražena za 16.000 €.

Za téměř dvojnásobnou cenu, přesně 30.000 €, Janda získal lot 10, ryzáka HOTCHWAYE po Scissor Kick (Redoute's Choice) a třikrát umístěné Serenissime (Fairbanks), matky dvou potomků dostihového věku, kterým se oběma podařilo zvítězit.

Posledním ročkem, kterého dnes Tomáš vydražil, byl v privátní koupi za 28.000 € získaný lot 28, hnědák francouzského původu STIGO. Otcem Jandovy akvizice je začínající plemeník Olympic Glory (Choisir), matka Sylvanes (Teofilo) získala dvě vítězství a Sligo je jejím prvním potomkem. 

lot 28
Stigo, foto Osarus

Nakupoval i Christian Richner, který za 6.000 € vydražil pro českého klienta lot 24, dosud nepojmenovaného ve Francii narozeného syna plemeníka Elusive City (Elusive Quality), prvního potomka čtyřnásobné vítězky se ziskem 86.070 € Summer Quality (Duke of Marmalade), polosestry v Gd2 steeplechase umístěné Summer Star (Medicean). (miv)

         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking