lot 715V Irsku se ve čtvrtek uzavřela letošní Tattersalls Ireland September Yearling Sale. Po dvoudenní Part I přišla na řadu jednodenní druhá část, která nabídla ročky v nižších cenových relacích než předešlá část. Ceny byly nižší nejen v porovnání s Part I, ale také při srovnání s loňským rokem, neboť průměrná cena meziročně klesla o 21% na 8.224 € a medián spadl dokonce o čtvrtinu na rovných 6.000 €. Příznivých cen využil i Tomáš Janda, který zakoupil deset ročků, z nichž 8 směřuje do českého tréninku.

 
Nejdražším z Jandových nákupů byla klisna (lot 715) z druhého ročníku anglického Derby vítěze Masara (New Approach), zakoupená za 16.000 €. Klisna je prvním potomkem anglické vítězky Sea of Marmoon (Golden Horn) z rodiny, k níž náleží i vítěz Dubai World Cupu (Gr.1) Monterosso (Dubawi).

Také za 11.000 € zakoupený hřebec (lot 730) je prvním potomkem své matky - dvakrát ve dvou letech umístěné Snapollentia (Power), polosestry listed vítěze valacha Snapraeterea (Buratino). Otcem ročka je plemeník Buratino (Exceed and Excel), u nás dobře zapsaný díky Stronger Together, navíc je díky němu roček hodně blízkým příbuzným zmíněného Snapraeterea.

Skvělou rodinu vítěze Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Peintre Celebre (Nureyev) či vlachovického plemeníka Pouvoir Absolu (Sadler's Wells) reprezentuje za 8.500 € zakoupená ryzka (lot 733) po Raven's Pass (Elusive Quality), druhý potomek nestartovavší Special Wishes (Nathaniel).

V Tomášově hledáčku uvízl také další potomek coolmorského Highland Reela (Galileo), který má u nás registrováno už 14 potomků. Za 5.000 € získaný tmavý hnědák (lot 593) je synem v listed umístěné klisny Hitra (Langfuhr), matky listed vítězky Akemi (Footstepsinthesand) a báby dvou blacktype koní.

Nepřehlédněte: Dcery Zaraka, Waldgeista či Shamana. Tomáš Janda nakupoval na irské dražbě ročků

Pro stáj The Sons of Sharpour za 4.000 € zakoupená ryzka (lot 571) je dcerou plemeníka Decorated Knight (Galileo), otce tříleté Riwetty či dvouleté Quiery. Klisna je prvním potomkem nestartovavší Feryyal (Raven's Pass), bába Nazli (Invincible Spirit), sestra listed vítězky Lethal Promise, je matkou dvou vítězů ze tří startujících potomků.

Skvělé jméno si během svého německého působení ve střední Evropě vybudoval Jukebox Jury (Montjeu), nyní působící jako překážkový plemeník v Irsku. Tomáši Jandovi se za 3.500 € podařilo získat jeho dceru (lot 745) z klisny Tender Surprise (Doyen), která získala 3 vítězství v proutěnkách. Spíš než Jukebox Jury ale Jandu zaujala produkce matky, která dala dva vítěze včetně šampiónky a klasické vítězky Salt Mix (Gutaifan).

Ještě laciněji Janda koupil dalšího sourozence v Česku velmi úspěšného koně. Privátně za 2.500 € získaný hřebec anglického původu (lot 706) po juddmontském Expert Eye (Acclamation) je polobratrem nejlepšího vytrvalce v českém tréninku Rex of Thundera (Night of Thunder).

Nejlacinějším nákupem byla za 1.500 € získaná klisna (lot 517) irského původu po amerických rodičích, dcera plemeníka Smooth Daddy (Scat Daddy) a druhý potomek jednou vítězné Another Situation (Trappe Shot).

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net