Lot 375Zatímco úvodní den Tattersall Ireland September Yearling Sale, v Česku velmi populární irské zářijové dražbě ročků, nepřinesl žádný nákup pro tuzemské stáje, středeční seance se aktivně zúčastnil bloodstock agent Tomáš Janda, který vydražil čtyři klisny. Jednu, dcera coolmorského Churchilla (Galileo) z nestartovavší Universal Beauty (Universal), koupil pro stáj Westminster Race Horses, zbylé tři směřují do tuzemských stájí.

 
Nejdražší z nich je za 18.000 € zakoupená hnědka (lot 390) po úspěšném Zarakovi (Dubawi), otci loňské Derby vítězky Queen of Beaufay. Matkou nové akvizice je dvakrát umístěná Raeseeya (Dansili), v chovu začínající sestra dvojnásobné Gr.1 vítězky v Jižní Africe klisny Rumya (Red Ransom).

O dva tisíce lacinější byla ryzka (lot 375) z prvního ročníku vítěze Prix d'Harcourt (Gr.2) Shamana (Shamardal). Její matka Probable Cause (Lethal Force), mající zatím jediného startujícího potomka dvouletého Mucho Macho (Camacho), je polosestrou anglického listed vítěze Secrecy (King's Best).

Rovných 10 tisíc eur stála dcera (lot 427) vítěze Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Waldgeista (Galileo) a vítězky ve dvou letech Shekiby (Arcano), která doběhla dvakrát čtvrtá v listed společnosti. V chovu začínající matka je polosestrou listed vítěze Law and Order (Lawman).

Během dvoudenní dražby bylo prodáno 404 (85%) ze 473 nabídnutých ročků. Průměrná cena stoupla o 3% na 30.995 €, medián přidal dokonce 8% na 28 tisíc eur.

Miloslav Vlček       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net