san godenzoV pondělí proběhla ve Sluzewieci tradiční Podzimní dražba koní anglického plnokrevníka, která nabídla ročky a koně v tréninku. Podle neoficiálních výsledků dražby na ní našlo nové majitele 28 ze 118 nabízených koní v tréninku a 4 ročci z nabízených 21. Na dražbě byli i čeští kupující, kteří získali i vůbec nejdražšího koně celé dražby - dvouletého San Godenzo (Golden Tirol), polobratra vítěze Cran Criterium D'Autunno (Gr.1) a dalších dvou graded překážkových dostihů Santo Cerro (Sorbie Tower).

 
Odchovanec Stadniny Koni Krasne, v ČR narozený San Godenzo, který byl prodán za 90.000 zlotých, má už na svém kontě jedno vítězství a také čtvrté místo z Nagrody Scyrise. Jeho matka Santa Caterina (In Camera), dcera polského Koně roku a klasické vítězky Sonory (Dakota) a polosestra Derby vítěze Solozza (Dixieland), dala vedle Santo Cerro i valacha San Cristobal (Calming Influence), též hájícího barvy stáje Vocentka a též úspěšného, byť nikoliv na graded úrovni, v italských překážkových dostizích.

Českého majitele získal i čtvrtý nejdražší kůň dražby čtyřletý valach irského původu Mosanto (Rip Van Winkle), zakoupený za 50.000 zlotých. Mosanto během tří sezón absolvoval 20 startů, 5x se mu podařilo zvítězit, získal stejný počet druhých míst a tři třetí, celkem vydělal 62.910 zlotých.

Na dražbě nakupovali i francouzští zájemci a do země galského kohouta se vypraví druhý a třetí nejdražší kůň dražby - konkrétně za 70.000 zlotých vydražený čtyřletý Sweet City (Muhtathir), vítěz tří dostihů se ziskem 43.160 zlotých a dvouletý vítěz v debutu Sadang (Star Poker), který stál 65.000 zlotých.

Za 28 (23,7%) prodaných koní v tréninku bývalí majitelé utržili 594.000 zlotých, průměrná cena tudíž činila 21.214 zlotých. Ročci se prodávali výrazně laciněji - průměrná cena u nich byla jen 7.250 zlotých. Nejvíce koní koupili kupci z Kazchstánu, kteří získali 2 dvouleté a 16 koní v tréninku. (miv)

Související článek:
Dnes proběhne ve Sluwewieci tradiční dražba plnokrevných koní. Katalog čítá 134 jmen plus 5 dodatkových lotů
  
'    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking