lot 277 seathestarsDruhý den elitní Book 1 říjnové dražby ročků společnosti Tattersalls přinesl nejen prvního koně prodaného za sedmimístnou sumu, ale i výrazně lepší statistiky než den úvodní. V meziročním srovnání se zvedlo nejen procento prodaných (z 77% na 87%), ale rapidně narostl průměr (+29%) i medián (+28%).


Nejdražším ročkem byl za 1,2 miliónu gns vydražený syn (lot 277) Sea The Stars (Cape Cross) z vynikající So Mi Dar (Dubawi), vítězky Musidora Stakes (Gr.3), umístěné i v Prix de l'Opera (Gr.1) a také pravé sestry evropského šampióna dvouletých hřebců a nejlepšího tříletého mílaře Evropy Too Darn Hot (Dubawi) či vítězky Middleton Stakes (Gr.2) Lah Ti Dar. Hřebce, nabízeného i odchovaného anglickým Watership Down Stud v majetku slavného hudebního skladatele Sira Andrewa Lloyd Webera a jeho ženy, získal bloodstock agent Charlie Gordon-Watson pro Billa Farishe z americké Lane's End Farm a jeho společnost Woodford Thoroughbreds. Jak však Gordon-Watson po dražbě uvedl, hřebec zatím zůstane v Evropě. 

Nepřehlédněte: Překvapení na úvod. Elitní Book 1 newmarketské dražby ročků začala bez "milionářů"

Přes milión gns se dostala i cena hnědáka (lot 321) po populárním Kingmanovi (Invincible Spirit) z vynikající Turret Rocks (Fastnet Rock), pětinásobné vítězky, úspěšné v May Hill Stakes (Gr.2) či Blue Wind Stakes (Gr.3), která doběhla druhá v Prix Marcel Boussac (Gr.1) a umístila se i v Oaks (Gr.1). Za jejího prvního potomka zaplatil M.V. Magnier z Coolmoru 1,1 miliónu gns. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net