foal ruleroftheworldV pátek se v Irsku konala Flat Foal & Breeding Stock Sale, dražba hříbat a chovného materiálu, které se zúčastnila i stáj Rabbit Trhový Štěpánov, která si mezi nabídnutými hříbaty vybrala hned 15 nových posil své stáje, 8 hřebců a 7 klisen. Za hříbata, nakupovaná v cenách od 800 do 3000 euro, zaplatila celkem 25.900 €.


Mezi 15 vybranými hříbaty jsou dva potomci vítěze Epsom Derby Ruler Of The World (Galileo), který má v letošním úvodním ročníku dvouletých i první Gr.1 vítězku. Nadějí české stáje jsou za 3.000 € vydražený ryzák (lot 146) ze čtyřnásobné vítězky v USA a matky jednoho tamního vítěze klisny Razzleberry (Vindication) a za 2.000 € vydražená hnědka (lot 181) z francouzské vítězky Talon Bleu (Anabaa Blue), která v chovu dala devítinásobnou vítězku, v italských listed umístěnou Princesse Leila (Slickly).

Za 2.500 € získala stáj hnědáka (lot 121) po úspěšném sprinterovi Swiss Spirit (Invincible Spirit), druhého potomka vítězky dvou dostihů Miss Manduro (Manduro), umístěné v Premio Buontalenta (L) v Itálii. Jeho mateřský otec Manduro (Monsun), který se do paměti českých turfmanů zapsal úspěšným Black Canyonem, je otcem další z akvizic Rabbitu, za 3.000 € získané hnědky (lot 99) z chovu Windy Farm. Její matka Jawlah (Teofilo) vyběhla jen jednou bez úspěchu a posila Rabbitu je jejím prvním potomkem, je však polosestrou Gr.3 umístěné Yaseer (Dansili) a bába Tadris (Red Ransom) vyhrála dva listed dostihy v Anglii.

foal manduro
Klisna po Manduro, kterou Rabbit získal za 3.000 €, foto Tattersalls.ie
   
Za 3.000 € vydražil Rabbit i lot 75, ryzáka po vítězi Prix Maurice de Gheest (Gr.1, 1300 m) Garswood (Dutch Art), majícím letos na dráze první dvouleté, z nestartovavší Extent (Exceed and Excel), zatím nevyzkoušené matky, které vedle letošního hříběte je matkou roční klisny po Lethal Force. Stejnou sumu zaplatila úspěšná stáj i za tmavou hnědku (lot 64) po coolmorském Requinto (Dansili), užitečném otci dvouletých, z anglické vítězky Dialing Tone (Distant View), matky 4 vítězů včetně listed umístěné Avenue Montaigne (Showcasing).

Za 2.000 € putují do ČR hnědák (lot 98) po sprinterovi Red Jazz (Johannesburg), majícím letos první tříleté, z dvojnásobné vítězky v Německu Jasmina (Monsun), matky 2 vítězů z 5 startujících, dále tmavá hnědka (lot 81) z prvního ročníku sprintera Coulsty (Kodiac) z nestartovavší a v chovu zatím neprověřené Gin and Slim (Dark Angel) a také hnědka (lot 80) z prvního ročníku špičkového dvouletka, vítěze July Stakes (Gr.2) a Richmond Stakes (Gr.2) hřebci Mehmas (Acclamation), který po úvodní sezóně odešel do chovu. Matkou je nestartovavší Furnival (Street Cry), dcera dvojnásobné Gr.3 vítězky Wild Queen (Loup Sauvage), mající na dráze zatím jediného potomka, který získal 5 umístění.

Již výše zmíněný Requinto (Dansili) bude ve stáji Rabbitu zastoupen také za 1.200 € zakoupeným hnědákem (lot 107), prvním potomkem nestartovavší Laguna Sunrise (Footstepsinthesand). Rovnou tisícovku eur stála hnědka (lot 140) po listed vítězi Elzaam (Redoute's Choice), první potomek nestartovavší Poppea (Holy Roman Emperor), dcery vítězky Prestige Stakes (Gr.3) Germiniani (King of Kings).

Do stájí Rabbitu směřuje i čtveřice hříbat zakoupených za 800 €, nejnižší cenu, za jakou se na dražbě hříbata prodávala. Zda i za tuto sumu se dá v Irsku koupit dobrý kůň se nás budou snažit za 2 roky přesvědčit další potomek Elzaama (Redoute's Choice) hnědák (lot 169) z nestartovavší Solary (Danehill), matky 2 vítězů ze 3 startujících potomků, ryzák (lot 180) z prvního ročníku vítěze Coventry Stakes Buratino (Exceed and Excel) z vítězky dvou rovin a jedněch proutěnek Take It Easee (Noverre), matky 1 vítěze ze 3 startujících, dále tmavý hnědák (lot 114) po u nás díky Sir Sunovi již známém plemeníků Power (Oasis Dream) z jednou startovavší a v chovu dosud neprověřené Mabrokah (Lonhro) a také hnědka (lot 102) z prvního ročníku raného a rychlého Alhebayeb (Dark Angel) z jednou umístěné Karadenia (Zamindar), polosestry Gr.3 vítěze Karaktar (High Chaparral), zatím bez startovavších potomků.

foal power
Hřebec po Power, získaný stájí Rabbit Trhový Štěpánov za 800 €, foto Tattersalls.ie

Celkem bylo na dražbě prodáno 97 ze 195 nabízených koní, tedy jen polovina našla svého nového majitele, zatímco v loňském roce činil podíl prodaných 59% při vydražených 129 koních z 219 nabídnutých. Tržby tak výrazně klesly o 22%, průměrná cena ale stoupla o 4% na 6.176 €, medián však o 14% klesl na 3.000 €. (miv)
 
Inzerce

Ročci s překážkovým potenciálem na prodej

 

chariydi 943 chrismary 939 
CHARIYDI (Mariydi - Charente, Lincoln)  CHRISMARY (Mariydi - Chrisanta, Bin Shaddad) 
Polobratr vítěze Ceny Labe Cherwicka (L)   Z rodiny vítěze Velké pardubická Chalca

 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking