Janda vocasekVčera skončila dvoudenní Goffs Autumn Yearling Sale, poslední irská dražba ročků. Dražba, nabízející ročky v nižších cenových relacích, potvrdila stav, který na trhu panuje - o špičku je stále vyšší zájem, nižší spektrum nabídky se naopak cenově propadá. U Goffs bylo během dvou dnů prodáno 300 z 504 ročků, tj. jen 60%, zatímco před rokem činil podíl prodaných 72%, když bylo prodáno 312 ze 433 nabídnutých. Celkové tržby tak klesly o 25% na 1,641.750 €, průměrná cena o 21% na 5.473 € a medián dokonce o 36% na 3.000 €.


Již úvodní cen byl velmi aktivní Tomáš Janda, který koupil 5 ročků, druhý den jich ale získal dokonce 9 a dostal se mezi 10 nejaktivnějších kupců podle obratu. Většinu z nákupů druhého dne, celkem 5 ročků, realizoval pro stáj Westminster, přesněji řečeno pro její polské aktivity, a ti tedy putují k našim severním sousedům. Jednoho, za 3.000 € vydražený lot 537, březnový hnědák po Hillstar (Danehill Dancer) z nestartovavší Maritana (Rahy), matky vítěze Champagne Stakes (Gr.2) Close To You (Shinko Forest), koupil Tomáš pro slovenského klienta, s ostatními bychom se měli setkávat na našich drahách.

Už první den vybral Janda pro český turf ročka z prvního ročníku bělouše Kingston Hill (Mastercraftsman), vítěze Racing Post Trophy (Gr.1) ve dvou letech, který v klasickém věku vyhrál anglický St. Leger (Gr.1), doběhl druhý v Epsom Derby (Gr.1) a dnes působí v chovu v irském Coolmoru. Druhý den vydražil hned dva jeho potomky a opět klisny. Za 5.200 € získal lot 528, květnovou hnědku z nestartovavší Magnificent Bell (Octagonal), polosestry listed vítězky a matky blacktype vítěze klisny Esyoueffce (Alzao) a také valacha Manorson (Desert King), který vyhrál listed proutěnky. Sama Magnificent Bell dala zatím 7 potomků, každý z nich se ukázal na dráze, 5 zvítězilo včetně valacha Inventora (Alzao), který ze svých 7 vítězství získal 4 na proutěnkách, kde dosáhl i svého největšího úspěchu - třetího místa v John Smith's Top Novices' Hurdle (Gd2).

Druhá dcera Kingston Hilla, na konci dubna narozená bělka (lot 498), zakoupená za 2.800 €, je dcerou vítězky v Itálii Lally Mut (Muhtathir), matky 3 vítězů ze 3 startovavších potomků.

Vedle začínajícího Kingston Hilla získal Janda i ročka po již dokonale prověřeném hřebci - Kingston Hillovu kolegovi z Coolmoru Rock of Gibraltarovi (Danehill). Jeho v březnu narozený syn (lot 322), vydražený za 5.200 €, je druhým potomkem nestartovavší Classical Ballet (Selkirk), první dosud nevyběhl. Jandova akvizice se může pochlubit velmi zajímavým původem. Bábou hřebce je nestartovavší Razzle (Danzig), pravá sestra Rock of Gibraltarova otce Danehilla a zakoupený ryzák je tak 3x3 prochován na Danziga a Razyanu, oba Danehillovy rodiče, a to prostřednictvím pravých sourozenců. (miv)

           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking