V neděli se vedle Newmarketu či Velké Chuchle konaly klasické dostihy i v Maďarsku v tamním Kincsem Parku, který hostil úvodní dva klasické dostihy - maďarskou verzi 1000 Guineas Hazafi díj a také Nemzeti díj, tamní variantu 2000 Guineas. V obou se prosadili francouzští odchovanci, které u Arqany zakoupil Christian Richner.


V Hazafi díj (Gd3, 3 kl., 1600 m, 950.000 HuF vítězi) se po boji o krátký krk prosadila Liberty Love (Falco) klisna z rodiny Peintre Celebre před domácí odchovankyní Messerschmitt, dcerou Montjeuova vnuka Category Five (Hurricane Run), vítěze Szent István díj (L) a druhého v Magyar Derby (Gd3). Vítězka byla Chgristianem Richnerem zakoupena jako odstávče na prosincové dražbě společnosti Arqana za pouhé 2.000 €.

Jen o 500 € byl dražší Magnas, který rozdílem třídy (a 8 délek v cíli) získal Nemzeti Díj (Gd2, 3, 1600 m, 2,000.000 HuF vítězi) před dalším synem Silver Frosta (Verglas) Eminens a maďarským odchovancem Cimborou (Steady as a Rock). Magnase Richner vybral jako ročka na únorové mixed dražbě v Deauville. (miv)    
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking