bbag 2021V pátek a sobotu proběhla v Iffezheimu u Baden-Badenu tradiční mixed dražba v rámci Sales & Racing Festivalu, nabízející vedle ročků i koně, kteří již mají dostihové zkušenosti. Ač termínově kolidovala s dražbou ročků od Tattersalls, přilákala hned několik tuzemských majitelů, kteří na ní hledali nové posily svých stájí. Ti podle dražebního protokolu ať přímo, či skrze bloodstock agenta, zakoupili  minimálně 9 koní, z nichž většinu tvořili ročci.

 
Pod třemi z nich je podepsána Hana Juránková, která pro tuzemské majitele vydražila dva roční hřebce a jednu klisnu. Nejdražším z nich byl za 11.000 € vydražený hřebec (lot 57) po Silverwave (Silver Frost), který české turfmany zaujme především mateřskou částí rodokmenu. Hřebec je totiž synem francouzské vítězky Riviere Diamant (Oratorio), matky skvělého překážkáře Roncala (Amaron), jehož excelentně rozjetou kariéru bohužel minulý měsíc ukončilo fatální zranění při dostizích v Meranu.

Za 8.000 € získala Juránková lot 136, ve Francii narozeného hřebce SCUGNIZZO po předním mílaři Bow Creek (Shamardal) z francouzské vítězky Strelkita (Dr Fong), matky dvou startujících potomků, 1 vítěze. Jedinou klisnou mezi jí zakoupenými ročky byla za 3.500 € získaná NIAMEY (lot 178), jejímž otcem je francouzský derby vítěz Brametot (Rajsaman). Matka Nakura (Campanologist) neběhala, je však polosestrou dvojnásobné listed vítězky Niangy (Lomitas) a hřebce Nadelwald (Shamardal), který obsadil druhé místo v Preis des Winterfavoriten (Gr.3).

Za 5.000 € zakoupila Juránková ještě dvouletou nestartovavší ANNALOVEMEDO (lot 398), dceru ve Francii působícího vítěze Prix Eugene Adam (Gr.2) Triple Threat (Monsun) a nestartovavší japonské rodačky Anna Wi'Yaak (Dubai Millennium), matky dvou vítězů, která sice sama neběhala, ale je polosestrou tří blacktype vítězů včetně Gr.3 úspěšné Anna Salai (Dubawi), matky loňského vítěze Epsom derby Adayara (Frankel).

Roček po otci Mr Spexe

Dva ročky získal pro svou stáj Cyril Drápal. Dražším z dvojice byl za 9.000 € získaný hřebec EL PRESIDENTE (lot 365), syn plemeníka Tai Chi (High Chaparral), otce Mr Spexe, a ostrovní vítězky Edged in Blue (Acclamation), zatím bez startujících potomků. O sedm tisíc eur lacinější byla v Irsku narozená dosud nepojmenovaná hnědka (lot 350) po vítězi Irish 2000 Guineas (Gr.1) Awtaad (Cape Cross) z listed dvakrát umístěné Venteuse (Beat Hollow), matky 4 startujících potomků, ovšem zatím bez vítězů.

Nakupovala i Jana Bečková, která za 1.000 € získala ryzku MEERWELLE (lot 176), dceru trojnásobného Gr.3 vítěze Amarilla (Holy Roman Emperor) z třikrát umístěné Mainau (Nayef) polosestry listed vítězky a druhý z italských Oaks Memphis (Jukebox Jury).

Na starší koně se zaměřila Vanessa Růžičková, který vydražila jednoho čtyřletého valacha a jednu stejně starou klisnu. Za 6.000 € zakoupený valach ICAMPARO (Elvstroem) (lot 33) získal v Německu 2 vítězství na distancích kolem dvou kilometrů a jeho aktuální GAG činí 57,5 kg. Stejně stará JATTMATAZZ (Wootton Bassett) (lot 31), která stála 5.500 €,  také vyhrála dva dostihy, její GAG je ale výrazně vyšší - 64,5 kg. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net