lot 262Zpravodajství z prvního dne elitní irské dražby Orby Sale jsme včera uvedli tím, že historie se opakuje. Stejně můžeme otevřít i souhrn z druhého, závěrečného dne dražby. I na něm hrála, stejně jako loni, prim dcera Galilea (Sadler's Wells) a nestartovavší Green Room (Theatrical), matky trojice Gr.1 vítězů Lord Shanakilla (Speightstown) a Galileových dcer Together Forever a Forever Together. Zatímco loni však byla pravá sestra zmíněných klisen vydražena za rekordních 3,2 miliónu eur, její o rok mladší sestra letos stála "jen" rovné 3 milióny. 


Hnědku (lot 262), jejíž sestra Forever Together zvítězila v Epsom Oaks (Gr.1), získali společně M.V. Magnier z Coolmoru a Westerberg George von Opela, který koupil i premiantku úvodního dne.Nakupoval i Tomáš Janda, který za 18.000 € získal lot 448, hnědáka po Excelebration (Exceed and Excel) z vítězky ve třech letech Rainbow City (Rainbow Quest), pravé sestry vítěze Geoffrey Freer Stakes (Gr.2) Multicoloured. Matka nové Jandovy akvizice již dala 5 vítězů ze 7 startujících potomků mezi nimiž ční klisna Magnolia Springs (Shamardal), vítězka Height of Fashion Stakes (L).

Celkem bylo na dražbě prodáno 363 (85%) z 428 nabídnutých ročků. Oproti loňské rekordní edici poklesly ekonomické ukazatele. Tržby ve výši 42,797.500 € byly nižší o 1,6%, více ztratila průměrná cena, která z loňských 132.613 € klesna o 11% na 117.899 €, medián přišel téměř o pětinu hodinu, když z 80 tisíc eur klesl na 65 tisíc. (miv) 

Související článek:
Klisna za 2,2 miliónu € i dva nákupy Tomáše Jandy pro Westminster. V Irsku začala elitní Orby Sale
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking