ex LadyGlinkaZ našeho pohledu hodně zajímavý výsledek měla včerejší Guineas Breeze Up Sale, pořádaná dražební společností Tattersalls v Newmarketu. Dva nejdražší dvouletí při rekordně úspěšné dražbě byli prodáni za 200.000 gns, přičemž jeden z nich je synem klisny Lady Glinka, která je pravou sestrou krabčického Mikhaila Glinky (Galileo).

 
Zmíněná Lady Glinka nikdy neběhala, vedle Mikhaila Glinky je též polosestrou taktéž nám dobře známého Chicaga (Montjeu), který v barvách stáje Joly vyhrál Gran Corsa Siepi di Milano (Gd1). V chovu dosud dala 5 startujících potomků, z nichž dva zvítězili. Úspěšně prodaný dvouletek (lot 322) je synem plemeníka Time Test (Dubawi), vítěze Joel Stakes (Gr.2) či York Stakes (Gr.2). Dražbou prošel už jednou, jako odstávče byl prodán za 67 tisíc gns a byl i v katalogu loňské Goffs UK Premier Sale, ale majitelé se nakonec rozhodli jej poslat k Willie Brownemu do jeho Mocklershill academy a připravit jej na prodej na breeze-upu. (miv)

Nepřehlédněte: Chcete klisnu do Jarní ceny klisen? Letos je nejčetnějším zdrojem Francie či vlastní chov    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net