Roncal azNěmecká dražební společnost BBAG zveřejnila katalog na svou poslední letošní dražbu, která proběhne ve dnech 14. a 15. října. Nabízí celkem 393 koní, mezi nimiž jsou zastoupeni nejen ročci, ale také koně v tréninku či chovné klisny. Řada z nich má své úspěšné sourozence na českých drahách, najdeme mezi nimi i chovnou klisnu z rodiny famózní napajedelské rodačky Arvy, poslední vítězky československé  trojkoruny.

 
Jedním z nejzajímavějších je lot 57, pod kterým bude nabídnut loni v únoru narozený hnědák po Silverwave (Silver Frost). Syn francouzské vítězky Riviere Diamant (Oratorio), umístěné i v dostihu přes proutěné překážky, je polobratrem skvělého překážkáře ze stáje Dr. Charváta Roncala (Amaron).

Z nabídky ročků Hřebčín Karlshof zaujme lot 78 ryzák American Dream (The Grey Gatsby), první potomek v italských listed umístěné Abiony (Jukebox Jury), pravnučky vítězky Československého derby 1988 a tehdejšího Koně roku Arvy (Scottish Rifle). V katalogu najdete jako lot 198 i její bábu dvanáctiletou Ars nova (Soldier Hollow), nabízenou březí po Amaron (Shamardal).

Nepřehlédněte: Bude mít Česko svou první jezdeckou šampiónku? Kurzy Tipsportu to vidí nadějně

Z ročků bude prodáván také pravý bratr (lot 84) třetího ze slovenské Velké jarní ceny Apollona (Soldier Hollow), polosestra vítěze Prvomájové steeplechase Forever Dry (Jukebox Jury) ryzka Fabulous (Areion) (lot 97) či polosestra Abrams Creeka (Adlerflug) hnědka Analytics (Brametot) (lot 130).

Sourozence v Česku úspěšných koní najdeme i mezi nabízenými chovnými klisnami. Jednou z nich je pětiletá nestartovavší Warita (Reliable Man) (lot 193), která je polosestrou nejen německé šampiónky dvouletých klisen Well Spoken (Soldier Hollow), ale i letošního vítěze Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera Well Prepared (Protectionist). (miv)       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net