Francouzská dražební společnost Aqana, kterou zítra čeká její breeze-up dražba, letos však kvůli koronaviru spojená s dražbou společnosti Goffs a přesunutá do Irska, již zveřejnila i katalog na svou následující dražbu - mixed Letní dražbu (Vente d'Eté), která obsahuje několik z pohledu našeho turfu velmi zajímavých koní.

 
Tím suverénně nejzajímavějším je v katalogu uvedený lot 10, dosud nepojmenovaný dvouletý ryzák francouzského původu po vítězi Prix du Jockey Club (Gr.1) a předním francouzském plemeníkovi Le Havre (Noveree). Matkou tohoto ryzáka je dvojnásobná vítězka Genevale (Unfuwain), matka dvojnásobného českého Koně roku a Gr.1 vítěze v Itálii Shamalgana (Footstepsinthesand) a také šampión dvouletka a mílaře Chardonney Tcheque (One Cool Cat).

Polosourozencem jedničkového vítěze z českých drah je i lot 14, taktéž ve Francii narozený dvouletý ryzák Loord Hill, syn vítěze Prix Ganay (Gr.1) Dariyana (Shamardal) a anglické vítězky Liberty (Singspiel), mezi jejímiž čtyřmi vítězi najdeme i dva úspěšné na našich drahách včetně vítěze Memoriálu prof. Michala (NL) a Českomoravské ceny (NL) Rabbit Kinga (King's Best).

Pokud byste náhodou chtěli oživit svůj chov koní pro překážkové dostihy, zajímat by Vás mohla jako lot 66 nabízená nestartovavší pětiletá Korrida. Klisna je dcerou předního překážkového plemeníka Kapgarde (Garde Royale) a především polosestrou dvou překážkových blacktype koní, z nichž jednoho důvěrně známé - barvy Dr. Charváta hájícího Northerly Wind (Saint Des Saints), Gd3 vítěze z italských drah. Klisna je navíc březí po překážkovém Gd1 vítězi Beaumec de Houelle (Martaline). 

Dražba proběhne 20. července v Deauville. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net