lot 31 lokotransDva nové koně získala v posledních týdnech stáj Lokotrans pana Karla Jalového. Oba jsou potomky jednoho z nejdražších evropských plemeníků, v Coolmoru působícího Wootton Bassetta (Iffraaj), jehož krev u nás úspěšně propagoval vítěz Leram Million Troizilet. Zatímco hřebec směřuje do Španělska, kde bude připravován trenérem Arizkorretou, klisna zamířila do centrály v Újezdu u Boskovic.

 
Hřebec, privátně prodaný na květnové dražbě v Deauville za 30.000 € (lot 31), je třetím potomkem nestartovavší Along The Beach (War Front), pravé sestry hřebce Lost Treasure, který získal druhé místo v listed Waterford Testimonial Stakes (L) a třetí v Gr.3 Mercury Stakes (Gr.3). Matka, které je vnučkou excelentní Urban Sea (Miswaki), je též polosestrou vítězky Rockfel Stakes (Gr.2) Just Wonderful (Dansili), umístěné ve dvou Gr.1 dostizích.

Nepřehlédněte: Nic se pod koberec nezametá, není však ani naším zájmem věc skandalizovat, říká Jiří Charvát na téma dvou dopingových nálezů

Ve čtvrtek po čtvrtém místě v prodejní Prix de Bellechasse (3, 2000 m, 23.000 €) byla  v Longchamp za 22.555 € zakoupena další nová posila Lokotransu klisna La Tour du Bois. Francouzská rodačka má za sebou 9 startů ve dvou a třech letech, z nichž vytěžila jedno vítězství v handicapu na 1800 metrů v Croise-Laroche letos v dubnu a 4 umístění, za což získala 16.100 € a rating 30 kg. Klisna, která byla kupována především s výhledem na budoucí chovnou kariéru,  je dcerou dvakrát umístěné La Tour Rouge (Monsun), matky 3 vítězů včetně premiantky Prix Belle de Nuit (Gr.3) Control Tower (Youmzain), umístěné v řadě blacktype dostihů a čtvrté v Gr.1 Grosser Preis von Bayern.

Miloslav Vlček
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net