Lot 325 Oct2018Druhý den elitní Book 1 Tattersalls October Yearling Sale opět posunul cenu za nejdražšího ročka letošního roku výše. Po úterních 3,4 miliónu gns, které M.V. Magnier zaplatil za Galileova syna, pravého bratra tří blacktype vítězů, ve středu vystoupala cena nejdražšího ročka ještě o 100 tisíc gns výše.


Už před dražbou bylo jasné, že o lot 325, syna Dubawiho (Dubai Millennium) a trojnásobné Gr.1 vítězky Dar Re Mi (Singspiel), bude velký zájem. Nabízený hnědák (viz video)  je pravým bratrem vítězky Musidora Stakes (Gr.3) So Mi Dar, letos v Pretty Polly Stakes (L) úspěšné Lah Ti Dar a nadějného dvouletka, vítěze Champagne Stakes (Gr.2) Too Darn Hot, a jeho chovatel, hřebčín Watership Down Stud, patřící nejslavnějšímu skladateli muzikálů Siru Andrew Lloyd-Weberovi a jeho ženě, obdržel před dražbou řadu nabídek na skvěle vypadajícího ročka. Dražby se zúčastnila řada zájemců, z nichž se nakonec ukázal nejsilnější David Redvers z Qatar Racing, který hřebce získal za 3,5 miliónu gns. Ten po dražbě prohlásil, že se musí poradit s šejkem Fahadem, kam umístí novou akvizici do tréninku, ale zdá se, že favoritem, zvláště díky letošním výsledkům Qatar Racing reprezentujícího The Roaring Liona, bude John Gosden.

Podle očekávání se mezi miliónové ročky zařadil i lot 217, hnědák po Galileo (Sadler's Wells) z listed umístěné polosestry Derby vítěze New Approache klisny Alluring Park (Green Desert), pravý bratr vítězky Epsom Oaks (Gr.1) Was či vítěze irského Derby trialu (Gr.3) Douglase MacArthura, za kterého M.V. Magnier zaplatil 1,3 miliónu gns, druhou nejvyšší cenu dne. Stal se tak již čtvrtým potomkem Alluring Park, který byl u Tattersalls prodán za sedmimístnou sumu po již zmíněných Was, Douglas MacArthurovi a po Gr.3 umístěné klisně Al Naamah (Galileo), před pěti lety prodané za rekordních 5 miliónů gns.

Lot 217 alluringpark
Další potomek Galilea a Alluring Park, prodaný za sedmimístnou částku. Foto Tattersalls

Dražbě opět vládl Galileo, který sice tentokrát neměl nejdražšího ročka dne, ale v Top 5 měl 3 své potomky a mezi devíti nejdražšími 6 potomků coolmorského velikána. Stojí za zmínku, že 3 z nich vydražil M.V. Magnier.

Inzerce


Z pohledu celkových statistik byl druhý den úspěšnější než den úvodní, když bylo prodáno 129 ze 142 nabídnutých ročků, tedy plných 91%, zatímco před rokem činil podíl prodaných jen 80%. Průměrná cena meziročně vzrostla o 7% na 317.395 gns, medián se vyhoupl dokonce o 19% na 190.000 gns, což ukazuje, že růst tentokrát netáhli jen ti nejdražší ročci, ale silný byl i střed a nižší patra nabídky, byť v případě Book 1 reprezentují "nižší patra nabídky" pořád elitu světa plnokrevníka. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking