Lot 109Jen pár dní vydržela hnědce po Galileo z Green Room, prodané na Goffs Orby Sale za 3,2 miliónu €, role nejdražšího ročka letošního roku. Hned úvodní den Book 1 Tattersalls October Yearling Sale byla její cena překonána. Opět u toho byl Galileo (Sadler's Wells) a také M.V. Magnier z Coolmoru, který se ale tentokrát nenechal nikým přeplatit.


Nebylo to poprvé, co coolmorští investovali sedmimístnou částku do potomka listed umístěné Shastye (Danehill). Před 12 měsíci zde za 1,3 miliónu gns koupili jejího syna, posléze pojmenovaného Japan (Galileo), který nedávno zvítězil v Beresford Stakes (Gr.2) a před pěti lety utratili za Sir Isaaca Newtona (Galileo), později vítěze International Stakes (Gr.3) v Irsku či Wolferton Handicapu (L) v Ascotu, dokonce 3,6 miliónu gns. Nicméně ten nejúspěšnější produkt spojení Galilea a Shastye jim unikl - klisna Secret Gesture, vítězka Middleton Stakes (Gr.2), umístěná v řadě Gr.1 dostihů vedených druhým místem v Epsom Oaks, odešla z dražebního ringu u Tattersalls neprodána. Včera o dalšího potomka Shastye (lot 109) Magnier nejprve soupeřil s Godolphinem, ale mnohem silnějším soupeřem se ukázal japonský trenér Mitsu Nakauchida, který dražil až do závěrečné nabídky Magniera, znějící na částku 3,4 miliónu gns. 

Premiant dražby byl jedním z pěti ročků, prodaných za částku od miliónu výše (před rokem byli 4), z 15 na 20 stoupl i počet ročků s cenovkou 500.000 gns a více. Na rozdíl od špičky nabídky střed a nižší část byly ve srovnání s loňskem slabší, což se odrazilo v poklesu průměrné ceny o 6% na 266.955 gns a 15% poklesu mediánu na 170.000 gns. Celkem bylo úvodní den prodáno 133 (85%) ze 157 nabídnutých ročků a procento prodaných tak meziročně vzrostlo z loňských 77%.

Zatímco na Goffs Orby Sale byl největší zájem o klisny, u Tattersalls byl zájem vyrovnanější. V desítce nejdražších byli hřebci i klisny zastoupeni shodně pěti koňmi, nicméně v pětici nejdražších byla jen jediná klisna - Galileova dcera (lot 28) z nestartovavší Penchant (Kyllachy), polosestra vítěze Prix Maurice de Gheest (Gr.1) Garswooda (Dutch Art), za kterou Narvick International zaplatil 1,2 miliónu gns, druhou nejvyšší cenu dne. V první pětce měl Galileo 3 potomky, po jednom jej doplnili prověřený Dubawi (Dubai Millennium) a letos s prvními dvouletky debutující Kingman (Invincible Spirit), jehož syn (lot 112), druhý potomek francouzské vítězky Shema (Dansili), přinesl skvělý zisk partnertství kolem irského Kilminfoyle House Stud, které ročka, za kterého včera M.V. Magnier zaplatil 1,05 miliónu gns, získalo jako odstávče za 135 tisíc gns. (miv)
 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking