lot fastcompanyVčera začala dvoudenní dražba ročků společnosti Goffs, který probíhá čistě v on-line režimu. Na historicky první evropské dražbě probíhající v tomto módu nakupoval i bloodstock agent Tomáš Janda, který vedle ročků pro své slovenské a polské klienty získal i dvě roční klisny směřující do českého tréninku. Jednu při dražbě, druhou až po ní.

 
Rodokmenově o chloupek zajímavější se zdá být druhá jmenovaná, ryzka nabízená jako lot 207, kterou při dražbě získal za 10.500 € zpět prodávající. Klisna je dcerou plemeníka Fast Company (Danehill Dancer), mj. otce loňského vítěze slovenské trojkoruny Arcturuse, matka Tolzey (Rahy), vítězka ve dvcou letech, získala tři druhá místa v listed dostizích. I v chovu si vede velmi dobře - ze 7 startujících potomků 6 dokázalo zvítězit, přičemž její syn Game Mascot (Kheleyef) vítěz dvou dostihů, se umístil i v blacktype dostihu.
  


V ČR bude připravována i za 3.400 € vydražená hnědka (lot 200) po Free Eagle (High Chaparral), otci třetího z Derby Francimora, z Monsunovy dcery Shawaaty, umístěné ve třech letech ve Francii, matky 3 vítězů. Jejím nejúspěšnějším potomkem je dvojnásobná vítězka a třetí z Gr.3 Firth Of Clyde Stakes Light My Fire (Dragon Pulse), z českých drah si možná pamatujete Chiquititu Chic (Lilbourne Lad), která v péči Heleny Vocáskové a později Václava Luky vyhrála dva dostihy III. kategorie, ale doběhla též druhá v listed v Maďarsku, třetí v Ceně Masise (I.k.) a čtvrtá ve slovenské zimní královně. (miv)

Nepřehlédněte: Richner koupil polobratra Martinstara za 61.000 €, získal i Bathyrhonova syna

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking